Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیوند افکار راست افراطی؛ اریک زمور تلفنی با دونالد ترامپ گفت‌وگو کرد

گفتگوی اریک زمور، نامزد راست افراطی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا
گفتگوی اریک زمور، نامزد راست افراطی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اریک زمور، نامزد راست افراطی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه خبر داد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با او گفته است که تسلیم فشار رسانه‌ها نشود.

آگهی

اریک زمور، نامزد راست افراطی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه خبر داد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با او گفته است که تسلیم فشار رسانه‌ها نشود.

به گفته آقای زمور، او اواخر روز دوشنبه ۱۴ فوریه و به مدت نیم ساعت با دونالد ترامپ در مورد کمپین‌ انتخاباتی خود تبادل نظر کرده است.

یکی از همفکران آقای ترامپ در گفت‌وگو با برخی رسانه‌های فرانسوی انجام این تماس تلفنی را تأیید کرده است.

آقای زمور گفت که برای او جالب بوده است که با آقای ترامپ دیدگاه‌هایشان را در مورد سرنوشت فرانسه و آمریکا که با جنگ تمدن‌ها مواجه هستند، بررسی کنند.

او در ادامه گفت که آقای ترامپ به او توصیه کرده است که با وجود بی‌رحم خطاب شدنش توسط رسانه‌ها همچنان خودش باشد. زمور گفت که فکر می‌کند حق با دونالد ترامپ است.

از کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ به عنوان الگویی برای کمپین انتخاباتی اریک زمور که چندین بار به دلیل تحریک نفرت نژادی محکوم شده است، نام برده می‌شود. البته آقای زمور نژادپرست بودنش را رد می‌کند.

زمور مانند ترامپ می‌خواهد خود را به عنوان یک فرد متفاوت از احزاب سنتی فرانسه نشان دهد. او همچنین تلاش می‌کند از موقعیت رسانه‌ای خود و هوادارانش در شبکه‌های اجتماعی استفاده کند.

با وجود این گیوم پلتیه، سخنگوی ستاد انتخاباتی اریک زمور گفته است که این نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اگر الگویی دارد، ژنرال دوگل است که همیشه می‌گفت، فرانسه باید یک قدرت مستقل باشد و بماند.

پیشتر اریک زمور با یادآوری سیاست دونالد ترامپ در قبال مکزیک، خواستار ساخت یک «دیوار» در «تمام مرزهای خارجی» اتحادیه اروپا برای مبارزه با مهاجرت شده بود. او همچنین برای عکس جلد کتاب خود از حالت دونالد ترامپ در یکی از پوسترهای انتخاباتی‌اش بهره برده بود.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، ترامپ به زمور گفته است که برای پیروزی، هرگز نباید خط سیاسی خود را تغییر دهد.

اریک زمور که اینک در رتبه چهارم نظرسنجی‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه قرار دارد، با مارین لوپن، از حزب اجتماع ملی که رتبه دوم نظرسنجی‌ها را به خود اختصاص داده است، برای جذب آرای راست‌های افراطی تلاش می‌کند. البته هر دو امیدوارند که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه را در انتخابات آوریل شکست دهند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

خانم لوپن در زمان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۱۷ فرانسه تلاش کرده بود با حضور در مرکز تجاری دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا با او دیدار کند اما این اتفاق رخ نداد.

از همین رو سخنگوی انتخاباتی زمور در پاسخ به سؤالی در این مورد گفت که هر فردی در زندگی شانسی دارد.

گیوم پلتیه همچنین از انجام مذاکرات با شماری از شخصیت‌های سیاسی جهان در هفته‌های آینده برای برقراری تماس با آن‌ها خبر داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاثیرات مستقیم جنگ اوکراین بر انتخابات ریاست جمهوری فرانسه؛ «اریک زمور بازنده اصلی است»

اریک زمور و والری پکرس در ایروان؛ چرا مسیحیان شرق برای فرانسه اهمیت دارند؟

اریک زمور، نامزد راست افراطی ریاست جمهوری فرانسه برای «حمایت از سرزمین مسیحیان» به ارمنستان رفت