Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیشنهاد اریک زمور برای جداسازی دانش‌آموزان دارای معلولیت جنجالی شد

اریک زمور
اریک زمور Copyright ای‌پی
Copyright ای‌پی
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اریک زمور می‌گوید نباید در ادغام دانش‌آموزان دارای معلولیت با دیگر محصلان زیاده روی کرد. کاندیدای راست افراطی تندروی فرانسه همچنین خواستار بازگشت روپوش (یونیفرم) و حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس ابتدایی شد.

آگهی

اریک زمور، یکی از کاندیداهای راست افراطی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه روز جمعه با حضور در کلاس درسی در یکی از مدارس استان فرانسه علیا، از رویه تلفیقی موجود نسبت به دانش‌آموزان دارای معلولیت و همراهی آنان در یک کلاس با دانش‌آموزان بدون معلولیت انتقاد کرد. این اظهارات واکنش تند بسیاری از سیاستمداران را برانگیخت.

دامیان ابد، نماینده حزب جمهوریخواهان (راست میانه) که خود دارای معلولیت است با انتشار یک پیام توییتری اریک زمور را به ترویج تبعیض و جداسازی در تمام درجه‌های اجتماعی متهم کرد. سوفی کلوزل، معاون منصوب دولت برای حمایت از افراد دارای معلولیت هم این اظهارات کاندیدای راست افراطی را رقت‌اور توصیف کرد. خانم کلوزل صبح شنبه در یک برنامه تلویزیونی خواستار عذرخواهی عمومی اریک زمور شد و گفت که با دیدن چنین دیدگاهی درباره جامعه، «بهت زده» شده است.

اریک زمور، خبرنگار سابق و مفسر تلویزیونی شبکه دست راستی س‌ نیوز فرانسه، نماینده افراطی‌ترین و راست‌گراترین بخش‌های این کشور در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌ رو است. او در برنامه خود برای ایجاد تحول در مدارس، خواستار بازگشت روپوش (یونیفرم) و حذف درس انگلیسی از برنامه مقطع ابتدایی شده است.

با وجود درخشش ابتدایی وی در نظرسنجی‌ها، زمور در حال از دست دادن پایگاه اجتماعی خود به نفع مارین لوپن از حزب اجتماع ملی و والری پکرس از حزب جمهوریخواهان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در اولین گردهمایی انتخاباتی زمور، هواداران نامزد راست افراطی با مشت و لگد از منتقدان پذیرایی کردند

اریک زمور مفسر اسلام‌ستیز نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه می‌شود

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند