Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اریک زمور مفسر اسلام‌ستیز نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه می‌شود

اریک زمور، سیاستمدار راست افراطی فرانسه
اریک زمور، سیاستمدار راست افراطی فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از اطرافیان اریک زمور به خبرگزاری فرانسه گفت که این سیاستمدار راست افراطی برای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در سال ۲۰۲۲ اعلام کاندیداتوری می‌کند.

آگهی

یکی از اطرافیان اریک زمور به خبرگزاری فرانسه گفت که این سیاستمدار راست افراطی برای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در سال ۲۰۲۲ اعلام کاندیداتوری می‌کند.

این منبع وعده داد که حوالی ظهر روز سه‌شنبه «پیامی به فرانسوی‌ها» در شبکه‌های اجتماعی اریک زمور پخش خواهد شد. او سپس در ساعت ۲۰ امشب در شبکه یک تلویزیون فرانسه حاضر خواهد شد.

چندین نفر از حلقه نزدیکان وی با استفاده از هشتگ #Zemmourcandidat (نامزدی زمور) اقدام به توییت کردند.

مبارزات انتخابات جدی، تردید زیادی درباره قصد زمور برای نامزدی در انتخابات سال آینده باقی نگذاشته بود و برخی از نظرسنجی‌ها نشان می‌دادند که او می‌تواند مقابل امانوئل ماکرون به دور دوم انتخابات راه یابد.

اما اخیرا تنش‌ها در اردوگاه انتخاباتی زمور افزایش یافته است زیرا آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حمایت از مفسر راست افراطی به نفع مارین لوپن، پرچمدار سنتی این جبهه در حال کاهش است.

زمور روز شنبه در حالی که در شهر جنوبی مارسی بود انگشت وسط دست خود را به یک رهگذر نشان داد. این حرکت در پاسخ به حرکت مشابه این رهگذر بود که از سوی عکاس خبرگزاری فرانسه ثبت شد.

زمور ۶۳ ساله به‌دلیل حملات شدید خود به اسلام و مهاجران شهرت یافته است.

اریک زمور، یک یهودزاده الجزایری تبار است و می‌گوید خارجی است و حرف‌های او از روی خارجی ستیزی نیست. زمور معتقد است که اسلام یک دین اجتماعی-سیاسی است و نمی‌تواند مانند مسیحیت آیینی فردی باقی بماند. به همین دلیل با لائیسیته فرانسه همخوان نیست.

او قرار است نخستین نشست رسمی مبارزات انتخاباتی خود را صبح یکشنبه در پاریس برگزار کند. گروه‌ها ضد فاشیست و برخی از اتحادیه‌ها اعلام کردند ساعت یک ظهر به وقت گرینویچ تظاهرات اعتراضی «سکوت زمور» را در پایتخت فرانسه برگزار می‌کنند.

امانوئل ماکرون هنوز نامزدی خود را در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اعلام نکرده است اما انتظار می‌رود در اوایل سال آینده این کار را انجام دهد.

جمهوری‌خواهان فرانسوی که راست سنتی این کشور هستند قرار است نامزد نهایی خود را در کنگره چهار دسامبر معرفی کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه هرکدام ماهانه چقدر درآمد دارند؟

جلسه مخفیانه گروه‌های افراطی‌ آلمان بر سر اخراج مهاجران صدای رهبر راست‌های فرانسه را هم درآورد

تظاهرات ضدیهودی‌ستیزی در مأمن بزرگترین جامعه یهودیان اروپا؛ ماکرون حاضر نشد، ملانشون بایکوت کرد