Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تاثیرات مستقیم جنگ اوکراین بر انتخابات ریاست جمهوری فرانسه؛ «اریک زمور بازنده اصلی است»

Eric Zemmour
Eric Zemmour Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تازه ترین آمارهای موسسه نظرسنجی ایفاپ فرانسه نشان می دهد که بیش از ۳۶ درصد شهروندان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نظر نامزدها درباره جنگ اوکراین را مدنظر قرار می دهند. بی دلیل نیست که اریک زمور، یکی از نامزدهای راست گرایان افراطی در هفته های اخیر با کاهش شدید محبوبیت در نظرسنجی ها مواجه شده است.

آگهی

نزدیک به ۲۰ روز دیگر، دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه برگزار می شود. به نظر می رسد که جنگ در اوکراین تاثیر مستقیمی بر این انتخابات داشته است.

معتربرترین موسسه نظرسنجی فرانسه، ایفاپ، در آخرین گزارش نوشته است که از هر ۵ فرانسوی دو نفر اعلام کرده اند که نظرات نامزدها در قبال جنگ اوکراین را مدنظر قرار می دهند.

یکی از مهم ترین بازندگان جنگ اوکراین، بی تردید اریک زمور نامزد راست گرایان افراطی و مهاجرستیز فرانسه و رهبر حزب تازه تاسیس «فتح دوباره» است. اریک زمور، درست پیش از آغاز جنگ اوکراین در برخی از نظرسنجی ها در جای دوم پس از امانوئل ماکرون، بخت اصلی پیروزی در انتخابات ۱۰ آوریل آینده محسوب می شد. حالا ورق برگشته است. برخی از نظرسنجی ها نشان می دهند که او نه تنها در جای ۴ قرار گرفته است بلکه آمار محبوبیت او به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است.

اریک زمور که پیش از نامزدی در انتخابات اخیر، یک تحلیلگر تلویزیونی جنجالی با ایده های اسلام ستیز و ضدمهاجرتی بود در سال ۲۰۱۹ گفته بود که «اروپا امروز برای بازگشت به دوران شکوفایی نیازمند یک ولادیمیر پوتین مقتدر است.» سخنان او بارها در روزهای اخیر از سوی رسانه های فرانسوی بازتاب داشته است. با این حال تحلیلگران انتخابات ریاست جمهوری فرانسه می گویند این تنها دلیل کاهش میزان محبوبیت او در نظرسنجی ها نیست.

چرا که در این میان دو نامزد دیگر نسبتا محبوب، یعنی مارین لوپن، رهبر بزرگترین حزب راست گرایان افراطی، « اتحاد ملی» و همچنین ژان لوک ملانشون نامزد و رهبر حزب چپگرای «تسلیم ناپذیران» نیز متهم به حمایت از ولادیمیر پوتین هستند با این حال نظرسنجی ها نشان می دهند که به درصد محبوبیت هر دو نامزد در روزهای گذشته افزوده شده است. مارین لوپن، با ۱۸ درصد پس از امانوئل ماکرون، در جای دوم است و ژان لوک ملانشون، با ۱۴ درصد سومین نامزد محبوب این انتخابات است.

اما اریک زمور تنها نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه است که در سخنرانی های خود تاکید کرده « که تنها وظیفه کشورهای همسایه اوکراین است تا از پناهجویان و جنگ زدگان این کشور میزبانی کند.»

رسانه های فرانسوی بحران پناهجویان اوکراینی را بصورت گسترده پوشش داده اند. تصاویری که از پناهجویان منتشرمی شوند باعث تهییج احساسات افکار عمومی در این کشور شده است. برخلاف سال ۲۰۱۵ که جنگ داخلی سوریه و قدرت گرفتن داعش در عراق،‌ بیش از یک میلیون سوری و عراقی را آواره و روانه اروپا کرد، امروز خانواده های فرانسوی خواهان میزبانی از پناهجویان اوکراینی هستند.

فرانسه تا کنون بیش از ۱۵ هزار پناهجوی اوکراینی را میزبانی کرده و به گفته وزیر کشور، ژرار درمنن، این کشور ظرفیت پذیرش بیش از ۱۰۰ هزار پناهجوی اوکراینی را دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیوند افکار راست افراطی؛ اریک زمور تلفنی با دونالد ترامپ گفت‌وگو کرد

اریک زمور و والری پکرس در ایروان؛ چرا مسیحیان شرق برای فرانسه اهمیت دارند؟

اریک زمور، نامزد راست افراطی ریاست جمهوری فرانسه برای «حمایت از سرزمین مسیحیان» به ارمنستان رفت