Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اومیکرون و طوفان فریدا بیش‌ از ۲هزار پرواز را در آمریکا کنسل کردند

لغو هزاران پرواز مسافران را در فرودگاه‌های ایالات متحده آمریکا سرگردان کرده است.
لغو هزاران پرواز مسافران را در فرودگاه‌های ایالات متحده آمریکا سرگردان کرده است. Copyright Nam Y. Huh/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Nam Y. Huh/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در نخستین روز کاری سال ۲۰۲۲ و همزمان با پایان تعطیلات، نزدیک به ۲ هزار و ۷۰۰ پرواز در فرودگاه‌های ایالات متحده آمریکا به‌دلیل شیوع گسترده گونه اومیکرون ویروس کرونا و طوفان زمستانی فریدا لغو شد.

آگهی

در آستانه نخستین روز کاری سال ۲۰۲۲ و همزمان با پایان تعطیلات، نزدیک به ۲ هزار و ۷۰۰ پرواز در فرودگاه‌های ایالات متحده آمریکا به‌دلیل شیوع گسترده گونه اومیکرون ویروس کرونا و طوفان زمستانی فریدا کنسل شد.

در حالی که روز یکشنبه بسیاری از شهروندان آمریکایی خود را برای بازگشت به کار و مدرسه آماده می‌کردند، ۲ هزار و ۶۵۰ پرواز از مبدا و به مقصد فرودگاه‌های ایالات متحده آمریکا لغو شد. یک روز پیش از آن هم پرواز ۲۷۵۰ هواپیما لغو شده بود.

علاوه بر شیوع گسترده ویروس کرونا و بیمار شدن شمار بسیاری از خلبانان و کادر پرواز، طوفان زمستانی فریدا، بارش شدید برف و وقوع سیل حمل و نقل هوایی ایالات متحده را با چالش‌های جدی مواجه کرده است. لغو پروازها و سرگردانی مسافران در فرودگاه‌های شیکاگو، نیوجرسی، دنور و دیترویت، شدیدتر از دیگر فرودگاه‌های این کشور گزارش شده است.

از زمان شیوع جهانی گونه اومیکرون و دست‌کم از یک هفته پیش، همزمان با آغاز تعطیلات کریسمس و سال نو پروازهای بسیاری از خطوط هوایی در سراسر جهان مختل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکورد ابتلا در جهان؛ بیش از یک میلیون نفر در یک شبانه روز در آمریکا به کرونا مبتلا شدند

سویه اومیکرون در فرانسه ویروس غالبِ بیماری کووید۱۹ شد

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند