کرونا در آمریکا؛ بیش از ۲۰۰ پرواز شرکت‌های یونایتد و دلتا در شب کریسمس لغو شدند

United Airlines
United Airlines Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو روز پیش از این مدیر اجرایی دلتا از رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده خواسته بود تا دستورالعمل‌های قرنطینه را برای افراد کاملاً واکسینه‌شده‌ای که سابقه ابتلا به کووید۱۹ داشته‌اند کاهش دهد؛ زیرا این سختگیری‌ها بر نیروی کار شرکت تاثیر می‌گذارد.

آگهی

دو شرکت هواپیمایی «دلتا» و «یونایتد» در ایالات متحده آمریکا مجبور شدند به دلیل تاثیر شیوع سویه جدید ویروس کرونا موسوم به «اومیکرون» بر عملکرد کارکنانشان، بیش از ۲۰۰ پرواز را در آستانه شب کریسمس لغو کنند.

در بیانیه‌ای که روز پنج‌شنبه از سوی این شرکت‌ها منتشر شد، آمده است که گسترش سویه «اومیکرون» به خدمه پرواز و سایر کارکنان این شرکت‌ها آسیبهای جدی وارد کرده و به همین دلیل آنها قادر به سرویس‌دهی کامل نیستند و مجبور شده‌اند دهها پرواز را در شب کریسمس لغو کنند.

بر این اساس شرکت یونایتد ایرلاینز مستقر در شیکاگو ۱۲۰ پرواز و دلتا ایرلاینز مستقر در آتلانتا نیز حدود ۹۰ پرواز را که برای روز جمعه برنامه‌ریزی شده بود لغو کردند.

آنها اعلام کردند که در تلاشند با مسافران تماس بگیرند تا به این ترتیب از سرگردان شدن آنها در فرودگاه‌ها جلوگیری کنند.

در بیانیه شرکت یونایتد آمده است: «افزایش موارد ابتلا به سویه اومیکرون در این هفته تاثیر مستقیمی بر خدمه پرواز ما و دیگر افرادی که در عملیات درگیر هستند داشته است. در نتیجه ما متاسفانه مجبور به لغو برخی پروازها شدیم و به مسافران قبل از آمدن به فرودگاه اطلاع می‌دهیم.»

شرکت هواپیمایی دلتا نیز اعلام کرد: «ما همه گزینه‌های ممکن از جمله تغییر مسیر و جایگزینی هواپیما‌ها و خدمه برای پوشش پروازهای برنامه‌ریزی شده را قبل از لغو ۹۰ پرواز روز جمعه بررسی کردیم.»

دو روز پیش از این اد باستیان، مدیر اجرایی دلتا از رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده خواسته بود تا دستورالعمل‌های قرنطینه را برای افراد کاملاً واکسینه‌شده‌ای که سابقه ابتلا به کووید۱۹ داشته‌اند کاهش دهد؛ چراکه این سختگیری‌ها بر نیروی کار این شرکت تاثیر می‌گذارد.

او درخواست کرده بود که دوره قرنطینه این افراد از ۱۰ روز به ۵ روز کاهش یابد. این درخواست از سوی شرکت‌های هواپیمایی امریکن ایرلاینز و جت‌بلو نیز تکرار شده بود.

درنهایت مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده روز پنج‌شنبه دستورالعمل به‌روز شده‌ای را منتشر کرد که بر اساس آن، دوره قرنطینه برای کارکنانی که پیش‌تر تست مثبت کرونا داشته‌اند اما هیچ علامتی از ابتلا به بیماری نشان نداده‌اند، به شرط انجام تست دوباره و داشتن جواب منفی به ۷ روز کاهش می‌یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ در مراسم روز کریسمس: به فجایع عادت کرده‌ایم

جنگ غزه؛ واشنگتن برای نخستین بار یک گردان از ارتش اسرائیل را تحریم می‌کند

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت