رکورد ابتلا در جهان؛ بیش از یک میلیون نفر در یک شبانه روز در آمریکا به کرونا مبتلا شدند

صف آزمایش کرونا در کالیفرنیا
صف آزمایش کرونا در کالیفرنیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

منحنی آماری موارد مبتلایان به کووید ۱۹ در آمریکا سیری رو به رشد و «تقریبا عمودی» دارد.

آگهی

دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا گزارش داد که روز دوشنبه ۲ ژانویه (۱۲ دی) در کشور جمعا بیش از یک میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است.

در آمریکا که با شیوع نگران‌کننده سویه اومیکرون و موج پنجم کووید ۱۹ مواجه است، این بیشترین آمار ابتلای روزانه به کووید ۱۹ از ابتدای شیوع همه‌گیری کروناست. آمار روزانه آمریکا در سطح جهانی نیز رکورد شکسته است.

اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید

دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید، روز یکشنبه گفته بود که منحنی آماری موارد مبتلایان به کووید ۱۹ در آمریکا سیری رو به رشد و «تقریبا عمودی» دارد.

از ابتدای شیوع کرونا در آمریکا تاکنون بیش از ۵۷ میلیون مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و نزدیک به ۸۴۹ هزار مورد مرگ بر اثر این بیماری مشاهده شده است. بیشترین موارد گزارش شده به ترتیب در ایالت‌های کالیفرنیا، تگزاس و فلوریدا بوده است.

ایالات متحده آمریکا با جمعیت ۳۳۳ میلیون نفری سومین کشور پرجمعیت جهان است و تاکنون حدود ۶۲ درصد از این جمعیت تمام دوزهای واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

آمار جهانی واکسیناسیون کامل کرونا در حال حاضر نزدیک به ۵۰ درصد است.

رکورد آمار روزانه در استرالیا

روز سه‌شنبه در استرالیا نیز آمار روزانه مبتلایان به کووید ۱۹ به حدود ۴۸ هزار نفر رسید که در این کشور رکورد محسوب می‌شود. این میزان بی‌پیشینه شیوع بیماری سبب شده است تا مردم برای آزمایش به مراکز بهداشتی و بیمارستانی هجوم ببرند.

بالاترین آمار روزانه قبلی مربوط به روز پیش از آن بود که حدود ۳۸ هزار مورد ثبت شد. به گفته مقامات بهداشتی استرالیا بیشترین موارد ثبت شده مربوط به مبتلایان به سویه او میکرون بوده است.

آزمایش آنتی‌ژنیک برای کرونا در استرالیا رایگان نیست و اسکات موریسون، نخست وزیر این کشور در برابر انتقادها گفته است: «ما اکنون در مرحله دیگری از این بیماری همه‌گیر هستیم که نمی‌توانیم همه چیز را رایگان کنیم. ما باید با این ویروس زندگی کنیم.»

استرالیا تا پیش از این با بستن مرزها و به یُمن راهبرد غربالگری شدید، در بسیاری از موارد همه‌گیری کووید ۱۹ را مهار کرده بود. با این حال پس موج قبلی با سویه دلتا به ویژه در شهرهای بزرگ مانند سیدنی و ملبورن، دولت به هدف سیاست «کووید صفر» خود نرسید.

۹۱.۵ درصد از جمعیت بالای ۱۶ سال استرالیا کاملا واکسینه هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اومیکرون و طوفان فریدا بیش‌ از ۲هزار پرواز را در آمریکا کنسل کردند

سایه اومیکرون بر جشن‌های ملی؛ کشورهای جهان چگونه به استقبال سال ۲۰۲۲ میلادی رفتند؟

کرونا در آمریکا؛ بیش از ۲۰۰ پرواز شرکت‌های یونایتد و دلتا در شب کریسمس لغو شدند