Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اختصاص بودجه ۹۲۰ میلیون یورویی به ایرلند برای کاهش تاثیرات منفی برکسیت

تظاهرات ایرلندیها در اعتراض به سیاست های بوریس جانسون
تظاهرات ایرلندیها در اعتراض به سیاست های بوریس جانسون Copyright Peter Morrison/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Peter Morrison/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اتحادیه اروپا برای جبران ضررهای اقتصادی احتمالی ناشی از برکسیت یک بسته کمک ۹۲۰ میلیون دلاری به جمهوری ایرلند، عضو اتحادیه اروپا، اعطا می کند.

آگهی

جمهوری ایرلند، عضو اتحادیه اروپا، ۹۲۰ میلیون یورو از صندوق کمیسیون اتحادیه اروپا دریافت خواهد کرد. این بودجه صرف جبران ضررهای اقتصادی احتمالی ناشی از برکسیت خواهد شد.

کمیسیون اتحادیه اروپا برای تمام ۲۷ کشور عضو اتحادیه بودجه ای موسوم به «ذخیره تعدیل» را بدلیل تاثیرات برکسیت، جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا، درنظر گرفته است.

به گفته این کمیسیون، جمهوری ایرلند بدلیل همسایگی با بریتانیا بزرگترین کشور دینفع در این طرح خواهد بود.

بدین ترتیب دولت ایرلند ۳۶۱.۵ میلیون یورو در سال ۲۰۲۱ میلادی، ۲۷۶.۷ میلیون یورو در سال ۲۰۲۲ و نهایتا ۲۸۲.۲ میلیون یورو در سال ۲۰۲۳ میلادی دریافت خواهد کرد.

الیسا فریرا، کمیسر انسجام و اصلاحات اتحادیه اروپا دوشنبه گفت که برکسیت «تأثیر منفی بر زندگی بسیاری از شهروندان اروپایی» داشته است و با این حال «بیشترین تاثیرات منفی روی شهروندان جمهوری ایرلند متمرکز شده است.»

وی گفت که «ذخیره تعدیل برکسیت اتحادیه اروپا برای همبستگی با کشورهایی است که بیشترین آسیب را از جدایی بریتانیا دیده‌اند».

بودجه ای که ایرلند دریافت خواهد کرد به بهبود استانداردهای زندگی، حمایت از رشد اقتصادی در این کشور و کاهش اثرات منفی برکسیت در جوامع محلی کمک خواهد کرد.

دولت ایرلند به دلیل مرز زمینی با بریتانیا و پیامدهای تجاری احتمالی، نقش برجسته ای در مذاکرات برکسیت و در اجرای پروتکل ایرلند شمالی داشت. این پروتکل که برای جلوگیری از محدودیت های تجاری در مرز ایرلند طراحی شده است، یکی از عناصر کلیدی توافق برکسیت است.

جمهوری ایرلند، عضو اتحادیه اروپا، همسایه اصلی ایرلند شمالی، بخش سرزمینی بریتانیا است. به همین دلیل، در ماه های گذشته صادرات و واردات کالا به ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند با مشکلاتی روبرو شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تهدید اتحادیه اروپا علیه لندن: تعلیق توافق تجاری برکسیت منتفی نیست

جنجال موسوم به پروتکل ایرلند شمالی چیست؟ طرف‌ها هر کدام چه نظری دارند

دردسر پسابرکسیتی؛ بریتانیا با رد درخواست مجوز ۳۵ قایق ماهیگیری اروپایی خشم فرانسه را برانگیخت