Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نوزاد عراقی بدون حضور پدر و مادر پناهجویش در لهستان به خاک سپرده شد

امام جماعت لهستانی در حال دفن نوزاد به دنیا نیامده عراقی
امام جماعت لهستانی در حال دفن نوزاد به دنیا نیامده عراقی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

الکساندر علی می‌گوید چند روز پیش یک جوان ۱۹ ساله سوری که او هم پناهجو بود در همین منطقه جان باخت و در قبرستان نزدیک مسجد مسلمانان به خاک سپرده شد.

آگهی

گروهی از مسلمانان روز سه‌شنبه در مرز لهستان و بلاروس جسم بی‌جان یک نوزاد عراقی که پیش از تولد جان خود را از دست داد به خاک سپردند.

پدر و مادر این نوزاد پسر در میان کسانی بودند که به امید عبور از مرز لهستان و ورود به اتحادیه اروپا خود را به بلاروس رسانده بودند اما پس از چندین هفته آوارگی حالا در بیمارستان بستری هستند و فرزندشان با نمازی که یک امام جماعت مسلمان تاتار بر پیکر او خواند به خاک سپرده شد.

در این مراسم غریبانه چند نفر دیگر از افراد مسلمان بومی حاضر بودند و برای روح این نوزاد طلب آرامش کردند. این مسلمانان از جامعه تاتارهایی هستند که برای قرن‌ها در لهستان زندگی می‌کنند.

الکساندر علی بازاروویچ که امام جماعت این گروه مسلمانان را برعهده دارد می‌گوید مدت زیادی منتظر آمدن پدر و مادر این فرزند شده اما پس از آنکه خبری از آنها نشد، به همراه چندین نفر دیگر از مسلمانان مراسم دفن این نوزاد را انجام داده‌اند. مادر نوزاد تحت شرایط بسیار ناگوار در بیمارستان بستری است و پدرش هم در کمپ پناهجویان حضور دارد.

الکساندر علی می‌گوید چند روز پیش یک جوان ۱۹ ساله سوری که او هم پناهجو بود در همین منطقه جان باخت و در قبرستان نزدیک مسجد مسلمانان به خاک سپرده شد.

این امام جماعت در خصوص دفن نوزاد عراقی می‌گوید: «ما فکر می‌کردیم چنین اتفاقی تنها یک بار رخ می‌دهد اما متاسفانه گورستان ما بزرگ و بزرگ‌تر شده است.»

با شدت‌گیری تنش‌های مرزی میان بلاروس و لهستان، کشورهای اتحادیه اروپا اجازه ورود پناهجویانی که عموما از خاورمیانه خود را به بلاروس رسانده بودند نداد. پس از چندین هفته آوارگی برخی از این افراد تصمیم گرفتند به کشور خود باز گردند و برخی دیگر هم به کمپ‌های پناهجویی در بلاروس منتقل شده‌اند. مینسک از مقام‌های اتحادیه اروپا خواسته است برخی از این پناهجویان را بپذیرد و به آنها اجازه ورود دهد اما مقام‌های اتحادیه اروپا از پذیرش این درخواست سر باز زده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لهستان: بلاروس تغییر تاکتیک داده است؛ بحران مهاجرت در اروپا فروکش می‌کند اما تمام نمی‌شود

بلاروس کمپ‌های بزرگ را برچید؛ صدها مهاجر به عراق بازگشتند

پمپ‌هایی برای تراکتور یا پهپاد؛ شرکت دولتی لهستان به خبر استفاده ایران از قطعاتش واکنش نشان داد