Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دادگاه فرانسه حکم هواداری را که سر پایت را با بطری آب هدف گرفته بود صادر کرد

دیدار جنجالی دو تیم لیون و مارسی با تصمیم داور نیمه کاره متوقف شد
دیدار جنجالی دو تیم لیون و مارسی با تصمیم داور نیمه کاره متوقف شد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئولان وزارت کشور فرانسه می‌گویند در حال تدوین قوانین و محدودیت‌هایی هستند که حوادثی مشابه آنچه در دیدار دو تیم المپیک لیون و مارسی اتفاق افتاد رخ ندهد.

آگهی

تماشاگری که در دیدار تیم‌های المپیک لیون و المپیک مارسی یک بطری پلاستیکی به طرف دیمیتری پایت پرتاب کرده بود به ۶ ماه حبس قطعی محکوم شد.

دیدار دو تیم فوتبال لیون و مارسی که همواره از حساسیت بالایی برخوردار است روز یکشنبه در ورزشگاه شهر لیون برگزار شد. در حالی‌که تنها ۴ دقیقه از شروع آن مسابقه گذشته بود، پایت بازیکن سرشناس مارسی برای زدن کرنر به گوشه زمین رفت، اما در همان لحظه یکی از هواداران لیون با پرتاب یک بطری پلاستیکی که به سر بازیکن برخورد کرد، باعث مصدومیت او شد.

بعد از آن داور بازی را به حالت تعلیق در آورد و پس از مدتی هم به صورت کامل این مسابقه فوتبال را لغو کرد.

با تصمیم دادگاه که روز سه‌شنبه ۲۳ نوامبر اعلام شد این تماشاگر به ۶ ماه حبس قطعی محکوم شده و پس از آن هم برای ۵ سال حق ورود به استادیوم تیم المپیک لیون را نخواهد داشت.

در همین راستا ژرالد درمانن، وزیر کشور فرانسه در اظهاراتی تاکید کرد که اقداماتی برای پیشگیری اتفاقاتی از این دست در دستور کار قرار می‌گیرد. آقای درمانن با اشاره به گسترش دوربین‌های نظارتی بر عملکرد تماشاگران تاکید کرد که در عین حال مسئله حفظ حریم خصوصی هواداران از پرسش‌های مهمی است که در این راستا باید به آن پرداخت.

درمانن همچنین با تصمیم داور برای لغو مسابقه مخالفت کرد و توضیحاتی در این راستا ارائه داد. وزیر کشور فرانسه در این رابطه گفت: «وقتی در چنین شرایطی شما مسابقه را لغو می‌کنید، مسئله تخلیه ۳۰، ۴۰ یا ۶۰ هزار تماشاگر پیش می‌آید و ممکن است مسئله نظم عمومی و نحوه خروج این تماشاگران به مشکلات دیگری منجر شود. اینها موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار داد. بنابراین ما موافقت کردیم که به صورت فشرده و طی دو هفته جلساتی در این خصوص برگزار کنیم تا بتوانیم پیشنهاداتی مناسب برای عدم تکرار چنین مشکلاتی را به نخست وزیر و همچنین سازمان‌های حاکم بر فوتبال ارائه دهیم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرتاب بطری آب به سر کاپیتان «پایت» و توقف کامل بازی دو رقیب تاریخی لیگ فرانسه

شوک در باشگاه المپیک مارسی پس از حمله هواداران به کمپ تمرینی؛ ۱۸ نفر بازداشت شدند

لیگ قهرمانان اروپا؛ دستور جنجالی منع پوشیدن پیراهن پاری‌سن ژرمن در مارسی لغو شد