شوک در باشگاه المپیک مارسی پس از حمله هواداران به کمپ تمرینی؛ ۱۸ نفر بازداشت شدند

عکس آرشیوی از درگیری هوداران مارسی با پلیس
عکس آرشیوی از درگیری هوداران مارسی با پلیس Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در جریان حمله دور از انتظار حدود ۳۰۰ هوادار ناراضی از نتایج اخیر تیم مارسی به کمپ تمرینی این باشگاه هفت مامور پلیس زخمی شدند و به سه خودرو نیروی‌های امنیتی نیز در این میان آسیب‌های زیادی وارد آمد.

باشگاه المپیک مارسی شنبه شب با صدور بیانیه‌ای حمله بی سابقه و غیرمنتظره جمعی از هواداران به کمپ تمرینی را که ساعاتی پیش از انجام یک مسابقه این تیم در چارچوب رقابت‌های لیگ حرفه‌ای این کشور صورت گرفته به شدت محکوم کرد.

آگهی

مسئولان این باشگاه محبوب شهر مارسی در بیانیه خود با اشاره به این اقدام آنرا «کاملا غیرقابل قبول» و توام با «خشونت‌های غیرقابل توجیه» خوانده و یادآور شده‌اند که شکایت‌هایی از عوامل این ماجرا به دستگاه قضاییی ارائه کرده‌اند.

همزمان دادستانی شهر مارسی روز یکشنبه اعلام کرد که هجده فرد مرتبط با این اقدام خرابکارانه دستگیر شده و تحت بازداشت قرار گرفته‌اند.

دومینیک لورنس، دادستان مارسی در بیانیه‌ای اعالم کرد که کلیه افراد بازداشت شده همگی بالای ۱۸ سال دارند و تحقیقات برای روشن شدن جزئیات بیشتر ماجرا در طول روز انجام خواهد شد.

به گفته این مقام ارشد در دادستانی شهر مارسی نخستین موضع گیری و اظهار نظر قضایی در این خصوص پس از انجام کامل تحقیقات صبح روز دوشنبه صورت خواهد گرفت.

پلیس نیز اعلام کرده که ۲۵ تن از هواداران که گمان می‌رفت در حمله عصرگاه روز شنبه به کمپ تمرینی باشگاه نقش داشته‌اند شب گذشته دستگیر شدند؛ بدین ترتیب بنا به اعلام دادستانی تنها ۱۸ نفر از افراد دستگیر شده صبح یکشنبه همچنان تحت بازداشت قرار داشتند.

در جریان حمله دور از انتظار حدود ۳۰۰ هوادار ناراضی از نتایج اخیر تیم مارسی به کمپ تمرینی این باشگاه هفت مامور پلیس زخمی شدند و به سه خودرو نیروی‌های امنیتی نیز در این میان آسیب‌های زیادی وارد آمد.

حمله به کمپ تمرینی «کوماندری» که تنها چند ساعت پیش از انجام مسابقه میان دو تیم «مارسی» و «رن» در چارچوب رقابت‌های لیگ۱ فرانسه صورت گرفت سبب لغو این دیدار شد و بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و مطبوعات ورزشی جهان داشت.

در بیانیه باشگاه المپیک مارسی تاکید شده که در جریان این حمله که برخی ورزشی‌نویسان از آن به عنوان «شورش» یاد کرده‌اند موارد متعددی از انجام سرقت، آسیب رساندن به خودروها و تجهیزات گزارش شده و در این میان پنج اصله درخت ‌نیز در شعله مواد آتش‌زا سوخته است.

گفته می‌شود که ژاک-آنری ایرو، رئیس باشگاه المپیک مارسی و دیگر مسئولان فعلی این باشگاه هدف اصلی انتقاد‌‌ها و خشم هواداران افراطی بوده‌اند.

هواداران باشگاه مارسی که مدت‌ها است در کسب نتایج درخشانِ سالهای دور ناکام مانده‌اند خواستار برکناری ریاست و دیگر مسئولان این باشگاه بسیار محبوب در فرانسه هستند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ بیست و نهمین دوره رویداد اعتراضی «هرم کفش» در پاریس برگزار شد

پاپ فرانسیس خواستار سازوکاری برای تسهیل شرایط پذیرش و حفظ کرامت انسانی مهاجران در اروپا شد

آلبوم عکس از سفر پادشاه بریتانیا به فرانسه؛ از دیدار با ماکرون تا ضیافت شام در کاخ ورسای