Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

لیگ قهرمانان اروپا؛ دستور جنجالی منع پوشیدن پیراهن پاری‌سن ژرمن در مارسی لغو شد

خوشحالی هواداران پاری سن ژرمن
خوشحالی هواداران پاری سن ژرمن Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از Mehrdad Sadeghiیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طراحان این دستورالعمل هدف اصلی از پیشنهاد آنرا جلوگیری از تکرار تنش‌ها و درگیری‌هایی عنوان کرده بودند که هنگام پیروزی ۳ بر صفر پاریسی‌ها مقابل تیم آلمانی لایپزیش در نیمه نهایی چمپیونز لیگ در اطراف بندر مارسی روی داده بود.

آگهی

دستورالعمل «سوال برانگیز» پلیس مارسی مبنی بر ممنوعیت پوشیدن پیراهن تیم پاری سن ژرمن در شهر هنگام برگزاری فینال لیگ قهرمانان اروپا لغو شد.

اعلام ممنوعیت به همراه داشتن پرچم یا به تن کردن پیراهن پاری سن ژرمن در شهر مارسی در زمان برگزاری فینال چمپیونز لیگ از آن جهت صادر شده بود که هواداران تیم فوتبال این شهر، پاری سن ژرمن را رقیب شماره یک خود می‌دانند و رقابت میان دو تیم به قدری حیثیتی است که طرفداران مارسی حتی در دیدارهای بین المللی نیز شکست پاریسی‌ها را انتظار می‌کشند.

پلیس پس از هشدار هواداران مارسی در خصوص برخورد با طرفداران تیم پاری سن ژرمن در روز فینال با صدور این دستورالعمل تلاش داشت تا از تقابل و رویارویی دو طرف و احتمالا تنش‌های مرتبط با آن جلوگیری کند.

این دستورالعمل اما تنها یک روز دوام آورد و پس از ابهامات و سوالات بیشمار مطرح شده در رسانه‌ها در نهایت روز جمعه لغو شد.

Manu Fernandez/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نیمار و هم‌تیمی‌ها راهی جلسه تمرین پیش از فینال می شوندManu Fernandez/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

فرمانداری منطقه بوش- دو- رون در جنوب فرانسه روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای برغم اعلام لغو این دستورالعمل از هوادارن تیم پایتخت فرانسه خواست که روز یکشنبه هنگام حضور در تماشای جمعی دیدار پایانی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا میان پاری سن ژرمن و بایرن مونیخ در شهر مارسی از به همراه داشتن نشانه‌های ظاهری مرتبط با تیم مورد علاقه خود پرهیز کنند و برای جلوگیری از بروز هرگونه تنش در شادی‌‌های احتمالی مرتبط با نتیجه این مسابقه نیز احتیاط به خرج دهند.

در این بیانیه که با عنوان «تامین امنیت هوداران پاریسی به مناسبت پخش مستقیم فینال لیگ قهرمانان در مارسی» منتشر شده این موضوع مورد تاکید قرار گرفته که دستورالعمل ممنوعیت به تن داشتن پیراهن تیم پاری سن ژرمن به دلیل پاره‌ای از ابهامات لغو شده است.

طراحان این دستورالعمل هدف اصلی از پیشنهاد آنرا جلوگیری از تکرار تنش‌ها و درگیری‌هایی عنوان کرده بودند که هنگام پیروزی ۳ بر صفر پاریسی‌ها مقابل تیم آلمانی لایپزیش در نیمه نهایی چمپیونز لیگ در اطراف بندر مارسی روی داده بود.

دو تیم مارسی و پاری سن ژرمن، رقیب سرسخت یکدیگر به شمار می‌روند و دیدارهای رو در رو میان دو تیم معمولا همچون همه دربی‌ها با حواشی زیادی همراه می‌شود.

هواداران مارسی همواره از تیم محبوب خود به عنوان یکی از نخستین فاتحان لیگ قهرمانان اروپا در سال ۱۹۹۳ یاد و به این موضوع افتخار می‌کنند؛ حال آنکه برخی از آنها به هیچ وجه تمایل ندارند که تیم «دشمن» هم به افتخار کسب این جام دست پیدا کند.

دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا برای فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ قرار است راس ساعت ۲۱ روز یکشنبه بیست و سوم اوت به وقت محلی در شهر لیسبون پرتغال برگزار شود.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خشم هواداران پاریسن ژرمن از شکست در فینال شانزه لیزه را به آتش کشاند

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

بسیج پلیس فرانسه برای یافتن افراد مسلحی که دو مامور را کشتند و یک زندانی را فراری دادند