فرانسه درباره اتهام تجاوز به یک نظامی زن در کاخ الیزه تحقیق می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کاخ الیزه فرانسه
کاخ الیزه فرانسه   -   کپی رایت  AFP

یک نظامی از ستاد فرماندهی ارتش در کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) از سوی یک زن نظامی متهم به تجاوز در تاریخ یک ژوئیه سال جاری متهم شده است. تحقیقات در این زمینه در جریان است.

روزنامه لیبراسیون چاپ فرانسه در مطلبی این پرونده را فاش کرد و نوشت که اتفاق در محوطه ستاد فرماندهی ارتش در الیزه در تاریخ یک ژوئیه در حاشیه یک مهمانی خداحافظی سه نفر از همکاران و پس از خروج رئیس‌جمهوری رخ داده است. امانوئل ماکرون در اوایل شب در این مراسم سخنرانی کرده بود.

به نوشته این روزنامه، «یک زن نظامی جوان که در جشن شرکت داشت مورد خشونت جنسی مردی قرار گرفت که او هم از نظامیان است و درجه دار محسوب می‌شود.»

لیبراسیون توضیح می‌دهد که این دو نظامی در ستاد فرماندهی الیزه با هم کار می‌کنند و یکدیگر را می‌شناسند و وظایف حساس دولتی بر عهده آن‌ها قرار دارد.

این روزنامه اضافه کرد که زن جوان ساعاتی بعد از این اتفاق به اداره پلیس منطقه هشتم پاریس رفت و شکایت تجاوز جنسی را ثبت کرد. فرد متهم پس از ثبت این شکایت از کارش در الیزه برکنار شد.

یک مقام ریاست جمهوری در واکنش به این موضوع به خبرگزاری فرانسه گفت که «به محض اینکه مقامات از این ادعاها مطلع شدند، اقداماتی برای حمایت از قربانی انجام شد و فرد متهم به خارج از الیزه منتقل شد.»

طبق نوشته خبرگزاری فرانسه تحقیقات در این باره «همچنان ادامه دارد».