Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

راست سنتی فرانسه برای اولین بار یک سیاستمدار زن را نامزد راهیابی به کاخ الیزه کرد

والری پکرس، نامزد حزب جمهوریخواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه
والری پکرس، نامزد حزب جمهوریخواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

والری پکرس، وزیر پیشین بودجه فرانسه روز شنبه با غلبه بر اریک سیوتی، نامزد جناح تندروی حزب جمهوریخواهان به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌ جمهوری سال آینده انتخاب شد.

آگهی

والری پکرس، وزیر بودجه پیشین فرانسه و رئیس‌ کنونی منطقه «ایل دو فرانس» به مرکزیت پاریس روز شنبه به عنوان نامزد حزب راستگرای جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این کشور انتخاب شد.

او در دور دوم انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواهان توانست با کسب بیش از ۶۰ درصد آراء اریک سیوتی، نماینده جناح تندروی حزب را شکست دهد. به این ترتیب او اولین زنی است که از سوی راستگرایان سنتی فرانسه به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری معرفی می‌شود.

والری پکرس، ۵۴ ساله وعده داده است که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری اصلاحات اقتصادی مورد نظرش را بدون توجه به مخالفت‌ها و اعتصاب‌های احتمالی اجرا خواهد کرد. او اولویت خود را اصلاح قانون ۳۵ ساعت کار در هفته عنوان کرده است تا به گفته وی کارگران و کارمندان بتوانند با کار بیشتر درآمد بیشتری داشته باشند.

رئیس منطقه «ایل دو فرانس» همچنین مواضع سختگیرانه‌ای در قبال مهاجران اتخاذ کرده است. او تاکید می‌کند در صورت راهیابی به کاخ الیزه مهاجرانی را که به طور غیرقانونی وارد فرانسه شده‌اند از کشور اخراج خواهد کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

والری پکرس تجربه فعالیت در سه مقام وزیر بودجه، وزیر آموزش عالی و سخنگوی دولت را در دوران ریاست جمهوری نیکولا سارکوزی بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ دارد.

او در حالی در دور دوم انتخابات مقدماتی جمهوریخواهان توانست اریک سیوتی را شکست دهد که این نماینده تندروی حزب در پارلمان فرانسه از ایده برپایی «گوانتاناموی فرنسوی» برای مقابله با تروریسم دفاع می‌کرد.

کارزار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به دنبال ورود اریک زمور، نویسنده و روزنامه‌نگار اسلام‌ستیز به عرصه رقابت‌ها تحت تاثیر موضوعاتی مانند «هویت فرانسوی» و «مهاجرت» قرار گرفته است. موضوعاتی که اغلب دغدغه‌های رای‌دهندگان راست افراطی محسوب می‌شوند.

بنا به نظرسنجی‌ها اریک زمور و مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی «اتحاد ملی» رقبای اصلی نامزد حزب جمهوریخواهان برای رقابت با امانوئل ماکرون، رئیس‌ جمهوری کنونی فرانسه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری خواهند بود. امانوئل ماکرون که کمتر از یک ماه دیگر به عنوان رئیس‌جمهوری فعلی فرانسه ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده خواهد گرفت تاکنون تصمیم خود برای نامزدی در انتخابات پیش‌رو را اعلام نکرده است.

با این حال او در اکثر نظرسنجی‌های انجام شده در مورد دور اول انتخابات از رقبایش محبوبیت بیشتری دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آبی جدید فرانسه؛ کدام کشورهای اروپایی پرچم خود را تغییر داده‌اند؟

فرانسه درباره اتهام تجاوز به یک نظامی زن در کاخ الیزه تحقیق می‌کند

ورزشکاران با پیام صلح نام خود را بر روی میله‌های محل برگزاری المپیک پاریس نوشتند