سیدبندی قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا مشخص شد؛ میلان گروه مرگ را تشکیل می‌دهد؟

قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا
قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

با اعلام رسمی یوفا، ۳۲ تیم حاضر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپای فصل جاری، جایگاه خود را در سیدهای چهارگانه شناختند و حالا باید منتظر برگزاری مراسم قرعه‌کشی این رقابت‌ها بمانند.

با مشخص شدن تمام تیم‌های راه یافته به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲، یوفا به صورت رسمی سیدبندی تیم‌ها برای حضور در گروه‌های هشت گانه را اعلام کرد.

این تقسیم‌بندی که بر اساس مولفه‌های مختلفی چون قهرمانی در لیگ‌های داخلی، قهرمانی در تورنمنت‌های اروپایی و در نهایت جایگاه تیم‌ها در رده‌بندی یوفا تعیین شده است، مشخص می‌کند که تیم‌هایی که در در یک سید قرار دارند، در گروه‌بندی با یکدیگر همگروه نخواهند شد.

بر این اساس، سیدبندی چهار گانه به شرح زیر خواهد بود:

سید ۱ : چلسی انگلستان (قهرمان لیگ قهرمانان اروپا)، ویارئال اسپانیا (قهرمان لیگ اروپا)، اتلتیکومادرید (قهرمان اسپانیا)، منچسترسیتی (قهرمان انگلستان)، بایرن مونیخ (قهرمان آلمان)، اینترمیلان (قهرمان ایتالیا)، لیل (قهرمان فرانسه) و اسپورتینگ لیسبون (قهرمان پرتغال)

سید ۲: رئال مادرید اسپانیا، بارسلونا اسپانیا، یوونتوس ایتالیا، منچستریونایتد انگلستان، پاری‌سن‌ژرمن فرانسه، لیورپول انگلستان، سویا اسپانیا و دورتموند آلمان

سید ۳: پورتو پرتغال، آژاکس هلند، شاختار دونتسک اوکراین، لایپزیک آلمان، سالزبورگ اتریش، بنفیکا پرتغال، آتالانتا ایتالیا و زنیت روسیه

سید ۴: آث میلان ایتالیا، بشیکتاش ترکیه، دیناموکیف اوکراین، شریف تیراسپول مولداوی، کلوب بروژ بلژیک، یانگ بویز سوئيس، مالمو سوئد و ولفسبورگ آلمان

قرار است قرعه کشی مرحله گروهی ساعت ۲۰:۳۰ امروز، پنجشنبه ۲۶ اوت به وقت تهران برگزار شود. بر این اساس تیم‌هایی که اهل یک کشور باشند در یک گروه قرار نمی‌گیرند. بازگشت دوباره دومین تیم پرافتخار لیگ قهرمانان اروپا، یعنی آث میلان به این تورنمنت، یکی از مهم‌ترین اتفاقات مراسم قرعه‌کشی امروز خواهد بود.

روسونری بعد از ۸ سال غیبت، بار دیگر توانسته به رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا راه یابد. این در حالیست که قرمز و مشکی‌پوشان شهر میلان با کسب ۷ عنوان قهرمانی بعد از رئال مادرید با ۱۳ بار فتح جام، دومین تیم پرافتخار این تورنمنت به شمار می‌رود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با این حال، غیبت چندین ساله میلان در این مسابقات باعث شده تا این تیم در سید چهارم قرار گیرد و احتمالا گروهی که در آن شاگردان پیولی حضور داشته باشند، گروه مرگ لقب خواهد گرفت.

مطالب مرتبط