Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فینال لیگ قهرمانان اروپا؛ ۹۰ دقیقه پپ برای رسیدن به رکورد آنچلوتی و زیدان

Porto
Porto Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شنبه ساعت ۹ شب به وقت اروپای مرکزی پورتوری پرتغال میزبان فینال تمام انگلیسی لیگ قهرمانان اروپا بین چلسی و منچسترسیتی خواهد بود.

آگهی

دومین فینال تمام انگلیسی بین چلسی و منچسترسیتی سه سال اخیر لیگ قهرمانان اروپا روز شنبه برگزار خواهد شد.

یکی (چلسی) ۱۰ سال است که روی جام را ندیده است و دیگری (منچسترسیتی)‌ آرزوی اولین تاج گذاری را دارد.

شنبه ساعت ۹ شب به وقت اروپای مرکزی دوران حرفه ای پپ گواردیولا یا توماس توخل، سرمربی سیتی و چلسی، ابعاد جدیدی پیدا می کند.

پپ دو بار با بارسلونا فاتح لیگ قهرمانان شده و توخل دوبار با پاریسن ژرمن و بوروسیادورتموند به فینال رسیده اما هر دو بار مغلوب بایرن مونیخ شده و دستش از جام کوتاه مانده است.

Dave Thompson/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
PortoDave Thompson/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved

سرمربی کاتالانی سیتی با پیروزی در فینال فردا شب که در پورتو برگزار می شود تبدیل به چهارمین مربی تاریخ خواهد شد که سه بار «جام لیگ قهرمانان» را به همراه باب پیزلی، کارلو آنچلوتی و زین الدین زیدان بالای سر می برد.

بی دلیل نبود که پپ در کنفرانس خبری پیش از بازی به خبرنگاران گفت:‌ «برخی از باشگاه ها برای برنده شدن در یک مسابقه به چند فینال احتیاج دارند، دیگران فقط به یک فرصت احتیاج دارند. امیدوارم که این وضعیت برای ما رقم بخورد.» سرمربی سیتی برای این پیروزی نیازمند فتح ثانیه ها است چرا که توخل آلمانی شباهت زیادی به او دارد.

Richard Heathcote/Richard Heathcote/ Getty Images
PortoRichard Heathcote/Richard Heathcote/ Getty Images

سرمربی آلمانی چلسی که تنها پس از اخراج از پاری‌سن ژرمن در دسامبر گذشته سکان هدایت آبی های لندن را برعهده گرفت می گوید:‌ «پپ مسابقات بارسا را بسیار تماشا می کرده و برای یادگیری از او و تیم هایش، در نحوه دفاع و نحوه حمله بسیار یاد گرفته است.»

ایلکای گوندوگان، هافبک سیتی که زیر نظر دو مربی کار کرده است شباهت های دو سرمربی را تایید می کند و می گوید‌:‌ «آنها بسیار شبیه هم هستند. آنها دو مدیر عالی هستند، در سطح تاكتیكی بسیار بالا. هر دو قادر به كنار آمدن با مشكلاتی هستند كه می توانند در طول یك مسابقه با آنها روبرو شوند.»

بازی فینال فرداشب پس از ماه ها با حضور تماشاگران، همچون فینال لیگ اروپا، برگزار خواهد شد. پیش بینی ها نشان می دهند چندین میلیارد از شهروندان کره خاکی فینال تمام انگلیسی را نظاره خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا فینال لیگ قهرمانان اروپا بار دیگر تمام انگلیسی خواهد بود؟

سیدبندی قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا مشخص شد؛ میلان گروه مرگ را تشکیل می‌دهد؟

ویدیو: بازار گرم پیش‌بینی‌ها در لیسبون پیش از فینال لیگ قهرمانان اروپا