Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

گمانه‌زنی‌ها در خصوص تغییر رئيس ستاد ارتش افغانستان؛ سرپرست وزارت دارایی از کشور خارج شد

اوضاع در افغانستان بحرانی گزارش می‌شود
اوضاع در افغانستان بحرانی گزارش می‌شود Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرپرست وزارت دارایی افغانستان به «بهانه بیماری همسرش» از افغانستان خارج شد و از سمت خود استعفا داد. این اتفاق در حالی رخ داده که با پیشروی طالبان و کنترل گذرگاه‌های مرزی راهبردی این کشور، اوضاع اقتصادی و امنیتی این کشور بحرانی گزارش می‌شود.

آگهی

در حالی‌که سقوط مراکز ولایات مختلف در افغانستان به صورت زنجیره‌ای ادامه دارد برخی از رسانه‌های این کشور گزارش می‌دهند ولی محمد احمدزی، رئیس ستاد ارتش افغانستان توسط رئيس جمهوری این کشور از کار برکنار شده است.

رسانه‌های افغان گزارش داده‌اند که هیبت‌الله علی‌زی که پیشتر مسئولیت فرماندهی سپاه عملیات ویژه را برعهده داشت به عنوان رئیس جدید ستاد ارتش افغانستان منصوب شده است. این تغییر در حالی صورت می‌گیرد که آقای ولی محمد احمد‌زی در خرداد ماه به این سمت منصوب شده بود، اما پیشروی‌های سریع طالبان باعث شده بود تا انتقادات زیادی از عملکرد او به گوش برسد.

در همین حال گفته می‌شود نیروهای کماندویی جدید برای آزادسازی بخش‌های مختلف این کشور و مبارزه با ستیزه‌جویان طالبان، عملیات‌های تازه‌ای را فرماندهی می‌کنند.

از سوی دیگر خالد پاینده، سرپرست وزارت دارایی افغانستان از سمت خود استعفا و از کشور خارج شد. پس از آنکه طالبان توانست گذرگاه‌های مرزی و راهبردی کشور را به اشغال خود در آورد و بخش مهمی از درآمدهای دولت را تصرف کند، سرپرست وزارت دارایی افغانستان تصمیم به کناره‌گیری از سمت خود گرفت.

محمد رفیع تابع، سخنگوی این وزارتخانه روز چهارشنبه ضمن تایید این خبر گفت: «پاینده استعفا داده و کشور را ترک کرده. او همچنین برای ملاقات با همسر بیمار خود راهی خارج از کشور شد و نتوانست کار خود را در زمانی که کشور در بدترین وضعیت اقتصادی و امنیتی قرار دارد اداره کند.»

عالم شاه ابراهیمی، معاون وزیر در امور گمرک و درآمدها، تا اعلام انتصاب جدید ، مسئولیت را بر عهده خواهد داشت.

با آغاز خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان، ستیزه‌جویان طالبان توانسته‌اند به سرعت طی عملیات‌های گسترده‌ای مناطق مختلفی از این کشور را به اشغال خود در آورند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ در شهرهای افغانستان؛ قندوز، سرپل و تالقان سقوط کردند؛ خطوط طالبان در هرات شکسته شد

شبرغان مرکز ولایت جوزجان افغانستان به تصرف طالبان در آمد

ارتش افغانستان از ساکنان لشکرگاه خواست محل سکونت خود را ترک کنند