اسرائيل تزریق دُز سوم واکسن کرونا به افراد مبتلا به بیماری‌های خاص را آغاز کرد

تزریق واکسن کرونا در اسرائيل
تزریق واکسن کرونا در اسرائيل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسرائيل از روز دوشنبه به کسانی که بیماری‌هایی چون مشکلاتی قلبی، کلیوی و یا سرطان داشته‌اند، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق می‌کند.

آگهی

وزارت بهداشت اسرائيل می‌گوید از روز دوشنبه سومین دُز تزریق واکسن کرونا را برای بیماران نیازمند تزریق می‌کند.

مقام‌های بهداشتی اسرائيل می‌گویند افراد واجد شرایط کسانی هستند که پیوند قلب، ریه و یا کلیه داشته‌اند و یا جزو بیماران سرطانی هستند.

در بیانیه این وزارتخانه همچنین آمده است: «شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد بیماران مبتلا به سرکوب سیستم ایمنی پس از دریافت دو دُز واکسن، پاسخ آنتی بادی مناسبی را دریافت نکرده‌اند و همچنان به تزریق سومین دُز احتیاج دارند.»

واکسن‌های این دور هم از نوع فایزر، بیون‌تک خواهد بود. اسرائیل تا کنون بیش از ۸۵ درصد افراد بزرگسال خود را واکسینه و تمام محدودیت‌های پیشین را لغو کرده است.

اما ظهور ویروس کرونای دلتا که نخستین بار در هند مشاهده شده، باعث افزایش موارد انتقال در سراسر جهان و نیز اسرائيل شده است.

این در حالیست که پس از گسترش واکسیناسیون در اسرائيل، تعداد موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در ماه گذشته آنقدر کاهش پیدا کرد که حتی در روزهایی یک رقمی شد.

با این حال نگرانی‌ها در خصوص گونه دلتا موجب شده تا پژوهشگران، تحقیقات بیشتری در خصوص اثربخشی واکسن کرونا و همچنین واکنش این گونه در مقابل واکسن‌های مختلف صورت دهد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فایزر-بیون‌تک برای دوز سوم واکسن درخواست مجوز می‌کند

ترکیب واکسن‌های فایزر و آسترازنکا «ایمنی بالایی» در برابر کرونا ایجاد می‌کند

دانشمندان: قرص شرکت مِرک شاید به پیدایش سویه‌های جدید کرونا کمک کرده باشد