اسرائيل تزریق دُز سوم واکسن کرونا به افراد مبتلا به بیماری‌های خاص را آغاز کرد

تزریق واکسن کرونا در اسرائيل
تزریق واکسن کرونا در اسرائيل   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

اسرائيل از روز دوشنبه به کسانی که بیماری‌هایی چون مشکلاتی قلبی، کلیوی و یا سرطان داشته‌اند، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق می‌کند.

وزارت بهداشت اسرائيل می‌گوید از روز دوشنبه سومین دُز تزریق واکسن کرونا را برای بیماران نیازمند تزریق می‌کند.

مقام‌های بهداشتی اسرائيل می‌گویند افراد واجد شرایط کسانی هستند که پیوند قلب، ریه و یا کلیه داشته‌اند و یا جزو بیماران سرطانی هستند.

در بیانیه این وزارتخانه همچنین آمده است: «شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد بیماران مبتلا به سرکوب سیستم ایمنی پس از دریافت دو دُز واکسن، پاسخ آنتی بادی مناسبی را دریافت نکرده‌اند و همچنان به تزریق سومین دُز احتیاج دارند.»

واکسن‌های این دور هم از نوع فایزر، بیون‌تک خواهد بود. اسرائیل تا کنون بیش از ۸۵ درصد افراد بزرگسال خود را واکسینه و تمام محدودیت‌های پیشین را لغو کرده است.

اما ظهور ویروس کرونای دلتا که نخستین بار در هند مشاهده شده، باعث افزایش موارد انتقال در سراسر جهان و نیز اسرائيل شده است.

این در حالیست که پس از گسترش واکسیناسیون در اسرائيل، تعداد موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در ماه گذشته آنقدر کاهش پیدا کرد که حتی در روزهایی یک رقمی شد.

با این حال نگرانی‌ها در خصوص گونه دلتا موجب شده تا پژوهشگران، تحقیقات بیشتری در خصوص اثربخشی واکسن کرونا و همچنین واکنش این گونه در مقابل واکسن‌های مختلف صورت دهد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا