Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسرائیل به اجباری بودن استفاده از ماسک در فضاهای باز پایان داد

Maya Alleruzzo
Maya Alleruzzo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسرائیل یکی از پیشروترین کارزارهای واکسیناسیون را در سراسر جهان داشت و تا کنون ۵۳ درصد از جمعیت این کشور هر دو دوز واکسن ضد کرونای فایزر-بیون‌تک را دریافت کرده‌اند.

آگهی

با موفقیت اسرائیل در واکسیناسیون عمومی بیش از نیمی از جمعیتش، دولت این کشور الزام مردم به استفاده از ماسک در فضا باز را لغو و مراکز آموزشی را به طور کامل بازگشایی کرد.

به این ترتیب همه دانش آموزان اسرائیل در مقطع دبستان و متوسطه از روز یکشنبه به کلاس‌های درس بازگشتند و مقامات بهداشتی این کشور نیز دستور پوشیدن ماسک در فضاهای عمومی که برای مدت یک سال در این کشور اجباری بود را لغو کردند.

با این وجود استفاده از ماسک در اماکن عمومی سرپوشیده و در اجتماعات بزرگ همچنان اجباری است.

اسرائیل یکی از پیشروترین کارزارهای واکسیناسیون را در سراسر جهان داشت و تا کنون ۵۳ درصد از جمعیت این کشور هر دو دوز واکسن ضد کرونای فایزر-بیون‌تک را دریافت کرده‌اند.

این موفقیت مرهون توافق دولت با شرکت فایزر بود؛ توافقی که بر اساس آن مقرر شد دولت اسرائیل در ازای دریافت میزان کافی از این واکسن برای واکسیناسیون عمومی، داده‌های شهروندانش دربارۀ میزان تاثیر این واکسن بر ایمنی جمعی را در اختیار شرکت فایزر بگذارد.

دولت اعلام کرد که از ماه مه، مرزهای کشور را به روی گردشگران خارجی که واکسینه شده‌اند، باز می‌کند.

اسرائیل همچنین موفق به کشف داروی درمان کرونا شده است. بیمارستان‌ ایخیلوف در تل‌آویو در ماه فوریه اعلام کرد که آزمایش این دارو روی داوطلبان نشان دهنده اثربخشی ۹۶ درصدی آن است.

اسرائیل در حال حاضر بیست و نهمین کشور با بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا در جهان است. تا کنون بیش از ۸۳۶ هزار نفر از جمعیت ۹ میلیون نفری این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد بیش از ۶ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

با آغاز واکسیناسیون عمومی در این کشور، سرعت گسترش ویروس کرونا بطور قابل توجهی کاهش یافت و از ۱۰ هزار و ۲۱۳ مورد ابتلا در یک روز در ۲۰ ژانویه به ۱۴۲ ابتلای جدید در ۱۵ آوریل رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آنچه در مورد ماسک‌ها در مواجهه با شیوع نوع دلتای کرونا باید دانست

کاهش محدودیت‌های کرونایی در اروپا؛ از برداشتن اجبار ماسک در بیرون تا واکسیناسیون جوانان

قانون ماسک زدن اجباری در فضای باز در اسرائیل لغو می‌شود