تاثیر ۹۶ درصدی دو دارو برای درمان بیماری کووید۱۹ در اسرائیل

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دارو برای درمان کرونا
دارو برای درمان کرونا   -  Copyright  AP Photo

دو مرکز درمانی در اسرائیل از کشف دارویی موثر برای درمان بیماران مبتلا به کووید۱۹ خبر دادند. این داروها توانسته‌اند نتایج موثری در درمان بیمارانی داشته باشند که شدیدا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

بیمارستان‌های ایخیلوف در تل‌آویو و هداسا در بیت‌المقدس می‌گویند در تحقیقاتشان برای درمان این بیماران به نتایج خوبی دست یافته‌اند.

در بیمارستان ایخیلوف داروی کرونا ۹۶ درصد اثربخش بوده است و از ۳۰ بیمار که این دارو به آنها داده شده بود، ۲۹ نفر طی دو روز بهبود چشمگیری نشان دادند.

در حالی منابع اسرائیلی خبر از کشف دارویی موثر برای درمان مبتلایان کرونا داده‌اند که واکسیناسیون گسترده در اسرائیل نیز توانسته است تاثیر زیادی در کنترل شیوع این ویروس داشته باشد.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که واکسینه شدن بخش قابل توجهی از جمعیت اسرائیل باعث شده است تنها شش صدم درصد از افراد واکسینه شده کرونا بگیرند که هیچکدام از آنها هم دچار ابتلای حاد نشده‌اند.

اسرائیل هم اکنون در جهان پیشتاز واکسینه کردن مردم خود در برابر همه‌گیری کرونا است. این کشور سریع‌تر از بسیاری از کشورهای دیگر برای خرید واکسن اقدام کرد و توانست واکسن آمریکایی فایزر و مدرنا را به تعداد کافی دریافت کند.

واکسیناسیون گسترده در این کشور از ۲۹ آذر سال جاری آغاز شده است و تا کنون بیش از سه میلیون نفر دوز نخست این واکسن را دریافت کرده‌اند.