اخراج نماینده حامی ترامپ از دو کمیته مجلس نمایندگان آمریکا

مارجری تیلور گرین در جلسه استیضاح
مارجری تیلور گرین در جلسه استیضاح   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی

مجلس نمایندگان آمریکا یکی از وکلای جمهوریخواه، مارجری تیلور گرین، را بدلیل حمایت هایش از نظریه های توطئه گروه «کیو انان» و هواداری از عاملان حمله به کنگره، از دو کمیته اخراج کرد.

مجلس نمایندگان ایالات متحده، مارجوری تیلور گرین، یکی از اعضایش را از دو کمیته اصلی این نهاد قانونگذاری اخراج کرد.

خانم گرین جمهوریخواه و از هواداران پروپاقرص دونالد ترامپ، بدلیل حمایتهای جنجالی اش از نظریه توطئه گروه «کیو انان» و موضع گیری هایش از سوی دیگر نمایندگان مورد سوال قرار گرفت.

حامیان نظریه کیو انان معتقدند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور اسبق آمریکا در حال نبرد با گروهی شیطان پرست و کودک آزار و آدم خوار است.

مجلس نمایندگان که اکثریت آن را دموکرات ها تشکیل می دهند با ۲۳۰ رای در مقابل ۱۹۹ رای به اخراج خانم گرین از این دو کمیته داد.

وی بتازگی از ایالت جورجیا به مجلس راه یافته است.

مارجوری تیلور گرین پیش از انتخاب به عنوان نماینده، برخی از پست های هواداران حمله به کنگره در هفدهم دیماه گذشته، را لایک کرده بود. پستهایی که خواستار خشونت علیه قانون گذاران دموکرات شده بود و ادعا می کردند هیچ مسلمانی نباید در دولت ایالات متحده خدمت کند.

مارجوری گرین پیش از انتخاب به عنوان نماینده کنگره، حملات یازده سپتامبر ۲۰۰۱ را صحنه سازی خوانده بود. او پس از ورود به مجلس نمایندگان نسبت به این سخنان، اظهار پشیمانی کرد.

مطالب مرتبط