تزریق واکسن کرونا به ولیعهد عربستان در برابر دوربین

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
محمد بن سلمان در حال واکسینه شدن
محمد بن سلمان در حال واکسینه شدن   -   کپی رایت  SPA

رسانه‌های دولتی عربستان اعلام کردند که واکسن کووید-۱۹ روز جمعه ۲۵ دسامبر (۵ دی) به محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور تزریق شد.

طبق گزارش این رسانه‌ها، توفیق الربیعه، وزیر بهداشت عربستان از ولیعهد به‌دلیل «حساسیت و پیگیری مستمر» در تهیه واکسن برای شهروندان این کشور قدردانی کرد.

این مقام سعودی افزود: «در چارچوب چشم‌انداز ۲۰۳۰، سیاست پیشگیری بهتر از درمان است با اقدام‌های پیشگیرانه پیگیری می‌شود چراکه در این چشم‌انداز تاکید شده که سلامت افراد در اولویت نخست است.»

وی تاکید کرد که «طبق این سیاست واکسن ایمن و مورد تایید بین‌المللی در کوتاهترین زمان ممکن تهیه شد و در اختیار شهروندان و افراد مقیم در عربستان قرار می‌گیرد.»

رسانه‌های عربستان همچنین اعلام کرده‌اند که این کشور نخستین محموله‌های واکسن کرونا تولید شرکت‌های فایزر و بیون‌تک را دریافت کرده‌ است و واکسیناسیون سراسری علیه کووید-۱۹ در این کشور رایگان است.

طبق گفته وزارت بهداشت عربستان تاکنون ۳۶۱ هزار و ۹۰۳ مورد ابتلا به کرونا در این کشور شناسایی شده است که از بین آن‌ها ۶ هزار و ۱۶۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در هفته‌های اخیر برخی از رهبران جهان جلوی دوربین اقدام به دریافت واکسن کرده‌اند. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا و مایک پنس، معاون دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا از جمله این افراد بوده‌اند.