Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

امیدواری کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل به روزهای بهتر دنیا با جو بایدن

میشل باشله،‌ کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
میشل باشله،‌ کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل متحد Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانم باشله برخی تعهدات بین‌المللی جو بایدن را برشمرد و از میان آنها به همکاری دوباره ایالات متحده با سازمان جهانی بهداشت و پیوستن مجدد به توافقنامه آب و هوایی پاریس اشاره کرد.

آگهی

میشل باشله،‌ کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل متحد می‌گوید به رئیس جمهوری جدید ایالات متحده امید زیادی بسته است.

خانم باشله روز چهارشنبه طی سخنانی با اعلام این مطلب تصریح کرد که بسیار امیدوار است جو بایدن در جهت بهبود بخشیدن به وضعیت حقوق (بشر) در کشورش و جهان گام‌های موثری بردارد.

وی که در جریان کنفرانس خبری سالانه پایان سال خود به عنوان رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو سخن می‌گفت نسبت به مجموعه‌ای از «تعهدات امیدوارکننده» رئیس جمهوری منتخب آمریکا ابراز خوشبینی کرد.

میشل باشله از میان تعهدات وعده داده شده توسط رئیس جمهوری آینده ایالات متحده به مواردی همچوین برنامه رسیدگی به حقوق مهاجران جوان،‌ افزایش شمار اسکان مجدد پناهجویان،‌ پایان دادن به جدایی خانواده‌ها، حمایت از حقوق بهداشت جنسی و باروری، ریشه کن کردن نژادپرستی نظام‌مند و ممنوعیت شکنجه اشاره کرد و گفت که به تحقق همه این وعده‌ها خوشبین و امیدوار است.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ادامه تاکید کرد که از دیدگاه وی این وعده‌ها برای بهبود وضعیت حقوق بشر بسیار خوب خواهد بود و امید زیادی نسبت در این زمینه دارد.

خانم باشله همچنین در بخش دیگری از سخنان خود برخی تعهدات بین‌المللی جو بایدن را برشمرد و از میان آنها به همکاری مجدد ایالات متحده با سازمان جهانی بهداشت و پیوستن مجدد به توافقنامه آب و هوایی پاریس اشاره کرد.

وی تاکید کرد اگر این وعده‌ها جامه عمل بپوشند تاثیر بسیار مثبتی بر وضعیت حقوق بشر در ایالات متحده و جهان خواهد گذاشت. میشل باشله افزود که مشتاقانه منتظر تعامل مجدد ایالات متحده آمریکا با کلیه نهاد‌های بین المللی و سازمان‌های چند جانبه است.

این مسئول ارشد سازمان ملل متحد در ادامه گفت که پس از پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری هنوز با وی صحبتی نکرده اما وی از پیش زمانی که رئیس جمهوری شیلی بود به خوبی آقای بایدن را که در آنزمان عهده دار سمت معاون رئیس جمهوری آمریکا بود، می‌شناسد.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در پایان ابراز امیدواری کرد که رئیس جمهوری جدید آمریکا سیاست‌های دولت ترامپ را که به اعتقاد وی منجر به پس‌رفت جدی حقوق بشر و بویژه پایمال شدن حقوق زنان،‌ دگرباشان جنسی، مهاجران و روزنامه‌نگاران شده است را معکوس کند.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واشنگتن پست: فقط ۲۷ عضو جمهوریخواه کنگره پیروزی جو بایدن را قبول دارند

جو بایدن به گزارش‌های فوق محرمانۀ روزانه رئیس جمهور دسترسی پیدا کرد

هشدار دبیرکل سازمان ملل متحد: جهان روز به روز ناامن‌تر می شود