Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیشنهاد حشد شعبی برای آتش‌بس «مشروط و محدود» با آمریکا

تبلیغ تشکیلات حشد شعبی در بغداد
تبلیغ تشکیلات حشد شعبی در بغداد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست‌وزیر عراق اخیرا در گفتگو با تلویزیون دولتی این کشور گفته بود که نظامیان آمریکا برای خروج از عراق به مهلتی سه ساله نیاز دارند.

آگهی

تشکیلات حشد شعبی در عراق می گوید به شرط اعلام خروج نیروهای آمریکایی تا پایان سال جاری دیگر به سفارت این کشور در بغداد حمله نخواهد کرد.

احمد اسدی، یکی از رهبران حشد شعبی به خبرگزاری فرانسه گفت که شرط آتش بس اجرای تصمیم پارلمان عراق مبنی بر خروج نیروهای خارجی است. پارلمان عراق ماه ژانویه سال جاری میلادی (دی ماه سال گذشته خورشیدی) پس از حمله ارتش ایالات متحده به کاروان قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران و ابومهدی مهندس، یکی از فرماندهان حشد شعبی به خروج نیروهای خارجی رای داد.

به گفته احمد اسدی توقف حملات به منافع آمریکا در عراق به صورت «نامحدود» ادامه نخواهد داشت. با این حال وی تاکید کرد که آتش بس دست‌کم تا زمان برگزاری انتخابات آمریکا و حداکثر تا پایان سال جاری ادامه خواهد یافت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این رهبر حشد شعبی اظهار داشت: «آتش بس بعد از آن [پس از پایان سال] دیگر منطقی نیست. ما تنها به دولت وقت می دهیم تا مذاکرات [درباره خروج نظامیان آمریکا] را شروع کند.»

مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق اخیرا در گفتگو با تلویزیون دولتی این کشور گفته بود که نظامیان آمریکا برای خروج از عراق به مهلتی سه ساله نیاز دارند.

آمریکا گروه «کتائب حزب الله» را مسئول حملات راکتی به سفارت خود در بغداد و پایگاه های نظامیان ایالات متحده معرفی می کند. این در حالی است که تا کنون چند گروه ناشناس مسئولیت این حملات را پذیرفته اند. گروه «کتائب حزب الله» ادعای آمریکا مبنی بر دست داشتن این گروه در حملات به منافع آمریکا در عراق را رد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دومین سفر همتی به عراق در ۴ ماه گذشته؛ کمیته مشترک «حل مشکلات پولی» تشکیل می‌شود

هزاران عراقی به بهانه نخستین سالگرد «انقلاب» به خیابان آمدند

عراق خروج نظامی آمریکا را «تهدیدی خطرناک» برای خود خواند