Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ زنانی که بخت زیادی برای معاونت بایدن دارند

نامزدهای احتمالی برای معاونت جو بایدن
نامزدهای احتمالی برای معاونت جو بایدن Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جو بایدن وعده داده است که یک سیاستمدار زن را به عنوان نامزد معاونت ریاست جمهوری معرفی خواهد کرد.

آگهی

موعد اعلام نام معاون رئیس جمهور و همراه کارزار انتخاباتیِ جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده فرا رسیده است.

انتظار می‌رود که او پیش از برگزاری کنوانسیون حزب دموکرات در ماه اوت (مرداد/شهریور) در مورد گزینه خود برای معاونت ریاست جمهوری تصمیم گیری کند. گزینه منتخب جو بایدن در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده باید به مناظره با مایک پنس، معاون دونالد ترامپ بپردازد. جو بایدن وعده داده است که یک سیاستمدار زن را به عنوان نامزد معاونت ریاست جمهوری معرفی خواهد کرد.

در این گزارش برخی از گزینه‌های مطرح برای معاونت جو بایدن را معرفی کرده‌ایم:

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کارن بس

کارن بس نماینده حوزه انتخابیه کالیفرنیا از حزب دموکرات در مجلس نمایندگان ایالات متحده، یکی از گزینه‌های مطرح روزهای اخیر برای معاونت و همراهی با جورج بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ است.

خانم بس ۶۶ ساله به «سازنده پل» مشهور است. این اصطلاح در سیاست ایالات متحده به سیاستمدارانی اطلاق می‌شود که قابلیت همکاری سازنده با گروه سیاسی مخالف برای پیشبرد سیاست‌های مردمی را دارند.

کارن بس، ریاست کارگروه سیاه‌پوستان کنگره را بر عهده دارد و پس از کشته شدن جورج فلوید توسط پلیس، لایحه‌ای را برای اصلاح سیستم پلیس آمریکا تهیه و ارائه کرد.

او می‌گوید که پیشینه کاری‌اش در زمینه دستیاری پزشکی و سازمان‌دهنده اجتماعی می‌تواند به او درمدیریت بهتر در دوران بحران‌ همه‌گیری کرونا، بحران اقتصادی و بحران نژادی کمک کند.

Carolyn Kaster/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
کارن بسCarolyn Kaster/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

استیسی آبرامز

بسیاری از مشاوران جو بایدن بر این باور هستند که او به دلیل نقش پررنگ زنان سیاهپوست در پیروزی وی در رقابت های مقدماتی حزب دموکرات باید یک زن سیاهپوست را به عنوان معاون خود انتخاب کند. استیسی آبرامز، سیاستمدار ۴۶ ساله می تواند به این ترتیب یکی از نامزدهای بالقوه برای معاونت جو بایدن باشد.

او در سال ۲۰۱۸ نامزد فرمانداری ایالت جورجیا شد. این ایالت به طور سنتی به عنوان ایالتی محافظه کار شناخته می شود که جمهوریخواهان در دهه های اخیر در آن به پیروزی رسیده اند. با این حال نامزدی استیسی آبرامز برای فرمانداری این ایالت از آنچه بسیاری از تحلیلگران می پنداشتند جدی تر شد و او در یک قدمی پیروزی قرار گرفت. او در نهایت با اختلاف تنها ۵۰ هزار رای از رقیب جمهوریخواه خود شکست خورد.

استیسی آبرامز اولین زن سیاهپوستی است که از سوی یکی از دو حزب اصلی آمریکا به عنوان نامزد فرمانداری یک ایالت معرفی شده است.

AP
استیسی آبرامزAP

تمی داکورت

پیروزی در ایالت های غرب میانه آمریکا در انتخابات ماه نوامبر (آبان) برای دونالد ترامپ و جو بایدن اهمیت زیادی خواهد داشت. تمی داکورت، سناتور ۵۲ ساله ایالت ایلینوی می تواند رای دهندگان این ایالت ها را به سوی جو بایدن جذب کند. او به دلیل سابقه نظامی و از دست دادن دو پایش در جنگ عراق می تواند رای دهندگان در دیگر ایالت های کلیدی را نیز به سوی دموکرات ها جلب کند.

تمی داکورت در سال ۲۰۱۲ به عنوان عضو مجلس نمایندگان انتخاب شد و از سال ۲۰۱۶ نیز به عنوان یکی از دو نماینده ایالت ایلینوی در مجلس سنا حضور دارد. او دومین زن آسیایی تبار است که به مجلس سنای ایالا متحده راه یافته است.

تمی داکورت متولد بانکوک، پایتخت تایلند است.

AP
تمی داکورتAP

گرچن ویتمر

نام گرچن ویتمر این روزها به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا در ایالت میشیگان زیاد شنیده می شود. این سیاستمدار ۴۸ ساله از سال ۲۰۱۹ تاکنون به عنوان فرماندار ایالت میشیگان مشغول به کار است. این ایالت مانند ایالت ایلینوی از جمله ایالت های غرب میانه محسوب می شود. اما پیروزی در میشیگان برای دموکرات ها در انتخابات پیش رو اهمیت زیادی دارد. این در حالی است که ایلینوی از جمله ایالت های کلیدی نیست و دموکرات ها اغلب به آسانی در آن پیروز می شوند.

از گرچن ویتمر به عنوان یکی از ستاره های حزب دموکرات در سال های آینده یاد می شود. او چند ماه پیش از طرف حزب دموکرات وظیفه طرح واکنش این حزب به سخنرانی سالانه دونالد ترامپ در کنگره را برعهده داشت.

AP
گرچن ویتمرAP

الیزابت وارن

الیزابت وارن پس از کناره گیری از عرصه رقابت های مقدماتی حزب دموکرات حاضر به حمایت از جو بایدن یا برنی سندرز نشد. امری که می تواند مانع از انتخاب او به عنوان معاون جو بایدن شود. با این حال ممکن است که نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو برای جذب رای دهندگان برنی سندرز و جناح چپگرای حزب، این سیاستمدار ۷۰ ساله را به عنوان معاون خود معرفی کند.

این در حالی است که جو بایدن در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری پیرترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا خواهد بود. به همین دلیل ممکن است مشاوران جو بایدن او را به انتخاب معاونی جوانتر از الیزابت وارن تشویق کنند.

آگهی

معرفی الیزابت وارن به عنوان نامزد معاونت ریاست جمهوری می تواند به اتحاد حزب دموکرات در جریان کارزار انتخاباتی پیش رو کمک کند.

AP
الیزابت وارنAP

امی کلوبشار

کناره گیری امی کلوبشار از عرصه رقابت مقدماتی آمریکا در آستانه «سه شنبه بزرگ» نقش مهمی در برگشتن ورق به نفع جو بایدن داشت. امی کلوبشار، ۵۹ ساله از سال ۲۰۰۷ تاکنون نماینده ایالت مینه سوتا در مجلس سنا است. پیروزی در این ایالت نیز به عنوان یکی از ایالت های غرب میانه آمریکا در انتخابات پیش رو اهمیت زیادی برای جو بایدن خواهد داشت.

او در جذب رای دهندگان ایالت های غرب میانه می تواند به جو بایدن کمک کند. با این حال او نیز مانند جو بایدن به جناح میانه روی حزب دموکرات تعلق دارد و در صورت انتخاب وی ممکن است این حزب در زمینه بسیج جوانان و اقلیت های نژادی نتواند موفق عمل کند.

AP
امی کلوبشارAP

کاملا هریس

کاملا هریس مانند استیسی آبرامز می تواند به اولین نامزد سیاهپوست برای سمت معاونت ریاست جمهوری تبدیل شود. کاملا هریس، ۵۵ ساله از سال ۲۰۱۷ نماینده ایالت کالیفرنیا در مجلس سنای آمریکا است.

او پیش از اولین رای گیری در رقابت های مقدماتی حزب دموکرات به کارزار انتخاباتی خود پایان داد. انتخاب وی هر چند می تواند اقلیت ها به ویژه سیاهپوستان را خرسند سازد اما برای حزب دموکرات بی خطر هم نیست. کاملا هریس اغلب به دلیل مواضعش در دورانی که دادستان کل کالیفرنیا بود مورد انتقاد قرار می گیرد. این انتقادها می تواند باعث شود که رای دهندگان برنی سندرز و الیزابت وارن در روز انتخابات ریاست جمهوری خانه نشینی را به رای دادن به جو بایدن و کاملا هریس ترجیح دهند.

آگهی
AP
کاملا هریسAP
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روند گزینش معاون بایدن؛ بخت‌های اصلی چه کسانی هستند؟

«سه‌شنبه بزرگ» دموکرات‌ها؛ بایدن با پیروزی در ۱۰ ایالت از سندرز پیش افتاد

بایدن: با میکی ماوس هم در برابر ترامپ بخت پیروزی داریم