Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

روند گزینش معاون بایدن؛ بخت‌های اصلی چه کسانی هستند؟

جو بایدن در کنار الیزابت وارن و کاملا هریس
جو بایدن در کنار الیزابت وارن و کاملا هریس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخاب معاون جو بایدن در کارزار انتخاباتی سال جاری اهمیت زیادی یافته است. دموکرات‌ها به دنبال گزینه‌ای هستند که بتواند بیشترین کمک را به جو بایدن برای پایان دادن به دوران زمامداری دونالد ترامپ بکند.

آگهی

فشار گروه های مختلف در درون حزب دموکرات آمریکا بر جو بایدن، نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو همزمان با نزدیک شدن موعد گزینش نامزد معاونت ریاست جمهوری افزایش یافته است.

جو بایدن پیش از این اعلام کرده بود که یکی از زنان سیاستمدار را به عنوان معاون خود معرفی خواهد کرد. روند بررسی سابقه گزینه های معاونت جو بایدن قرار است حدودا روز ۲۴ ژوئیه (سوم مرداد) به پایان برسد. رقیب دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از این تاریخ قرار است شخصا با چند گزینه نهایی مصاحبه کند تا در نهایت معاون خود را اوایل ماه اوت (اواسط مرداد) معرفی کند.

انتخاب معاون جو بایدن در کارزار انتخاباتی سال جاری اهمیت زیادی یافته است. دموکرات ها به دنبال گزینه ای هستند که بتواند بیشترین کمک را به جو بایدن برای پایان دادن به دوران زمامداری دونالد ترامپ بکند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر جو بایدن، ۷۷ ساله در صورت غلبه بر چهل و پنجمین رئيس جمهوری ایالات متحده به عنوان پیرترین رئیس جمهور تاریخ این کشور سوگند یاد خواهد کرد. امری که بر اهمیت انتخاب معاون او افزوده است. بنا به قانون اساسی آمریکا در صورت فوت رئیس جمهور، معاون او دوره ریاست جمهوری وی را به پایان خواهد رساند.

این در حالی است که جو بایدن در صورت پیروزی احتمالا به دلیل سنش رئيس جمهور یک دوره ای خواهد بود و معاون او بخت زیادی برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ خواهد داشت.

از کاملا هریس، سناتور ایالت کالیفرنیا، الیزابت وارن، سناتور ایالت ماساچوست، تمی داکورت، سناتور ایالت ایلینوی، ول دمینگز و کارن بس، دو عضو مجلس نمایندگان، سوزان رایس، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا، کیشا لنس باتمز، شهردار آتلانتا و میشل لوین گریشام، فرماندار ایالت نیومکزیکو به عنوان گزینه های احتمالی معاونت جو بایدن نام برده می شود.

اعتراض ها به کشته شدن جورج فلوید به دست پلیس آمریکا باعث شد تا بسیاری از دموکرات ها از لزوم انتخاب یک زن سیاهپوست به عنوان جو بایدن سخن بگویند. در این صورت احتمالا بخت کاملا هریس و ول دمینگز برای معاونت جو بایدن بیش از دیگران خواهد بود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ زنانی که بخت زیادی برای معاونت بایدن دارند

جو بایدن: اگر پسرم پس از جنگ عراق زنده بود الان چه‌ها که نمی‌کردم

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد