جو بایدن: اگر پسرم پس از جنگ عراق زنده بود الان چه‌ها که نمی‌کردم

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جو بایدن: اگر پسرم پس از جنگ عراق زنده بود الان چه‌ها که نمی‌کردم
کپی رایت  BRENDAN SMIALOWSKI/AFP or licensors

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌ جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با انتقاد از سیاست‌های دونالد ترامپ در مدیریت کشور در جریان بحران کرونا گفت: «طوفانی که امروز با آن مواجه هستیم شبیه هیچ واقعه‌ای در دوره زندگی ما نیست. بیش از ۱۳۰ هزار نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند. دانشکده پزشکی دانشگاه کلمبیا در گزارشی اعلام کرده که اگر چندین ماه یا فقط یك هفته زودتر اقدام می‌شد، رقم جان‌باختگان به ۳۶ هزار نفر کاهش می‌یافت و تعداد کشته‌ شده‌ها بسیار کمتر می‌شد.»

آقای بایدن همچنین در واکنش به گزارش منتشر شده درباره پولی که روس‌ها در افغانستان برای کشتن سربازان آمریکایی هزینه کرده‌اند نیز گفت: «در مورد آنچه در حال حاضر اتفاق می‌افتد فکر کنید، رئیس جمهوری ایالات متحده در قبال پوتین چه می‌کند. ترامپ حتی وقتی شواهد قاطعی وجود دارد که پوتین در افغانستان برای کشتن سربازان ما پول داده، هیچ کاری نمی‌کند.»

«اگر پسرم هنوز زنده بود...»

این سیاستمدار که پسرش را در جریان جنگ آمریکا در عراق از دست داده است، سخنانش را اینگونه ادامه داد: «اگر پسرم پس از گذراندن یک سال در عراق هنوز زنده بود، الان چه‌ها که نمی‌کردم. همه آن خانواده‌ها چه حسی دارند، همه شماهایی که در بخش‌های نظامی خدمت‌ کرده‌اید.»

ادعاهای مطرح شده در روزنامه نیویورک تایمز در مورد دادن پول به افراد وابسته به گروه طالبان از سوی روسیه برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان، در روزهای گذشته واکنش‌‌های فراوانی به دنبال داشته است.