Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گردهمایی مجازی اوباما و بایدن ۱۱ میلیون دلار کمک مالی جمع‌آوری کرد

جو بایدن و باراک اوباما
جو بایدن و باراک اوباما Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

میزان کمک مالی جمع‌آوری شده در جریان گردهمایی اینترنتی روز سه شنبه برای کارزار جو بایدن بی‌سابقه محسوب می‌شود.

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا روز سه شنبه با شرکت در یکی از گردهمایی های مجازی کارزار انتخاباتی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، به جمع آوری ۱۱ میلیون دلار کمک مالی برای کارزار او کمک کرد.

این اولین حضور مجازی باراک اوباما در کنار معاون خود در دوران ۸ ساله ریاست جمهوری بود. کمک های مالی دریافتی کارزار جو بایدن در جریان رقابت های مقدماتی نسبت به دیگر رقبایش کمتر بود و این امر نگرانی هایی را در میان هواداران وی پدید آورده بود. با این حال نامزد حزب دموکرات در ماه مه (اردیبهشت/خرداد) برای اولین بار موفق شد بیشتر از دونالد ترامپ، رئيس جمهوری کنونی آمریکا کمک مالی جمع آوری کند.

میزان کمک مالی جمع آوری شده در جریان گردهمایی اینترنتی روز سه شنبه برای کارزار جو بایدن بی سابقه محسوب می شود. امری که نه تنها از محبوبیت باراک اوباما در میان هواداران حزب دموکرات حکایت دارد بلکه احتمالا منجر به حضور پررنگ تر او در جریان کارزار انتخاباتی طی ماه های آینده خواهد شد.

[در دوران ترامپ] افرادی مانند کیم جونگ اون یا رئیس جمهور شی جین پینگ با خود می‌گویند که دیگر هیچ فشاری بر ما وارد نمی‌شود، دیگر احتیاج نیست هیچ کاری برای مخالفانی که زندانی کرده‌ایم یا گروه‌های قومی که علیه‌شان تبعیض قائل می‌شویم انجام بدهیم.
باراک اوباما
رئیس‌جمهوری سابق آمریکا

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
جو بایدن در کنار باراک اوباما در سال ۲۰۱۶AP Photo

رئیس جمهوری سابق ایالات متحده از زمان آغاز اعتراض ها به نژادپرستی و خشونت های پلیس پس از مرگ جورج فلوید در شهر مینیاپولیس به طور فعالانه تری نسبت به قبل به اظهارنظر در فضای عمومی روی آورده است. چهل و چهارمین رئیس جمهوری آمریکا که در سال ۲۰۱۷ جای خود را به دونالد ترامپ داد در جریان گردهمایی مجازی روز سه شنبه گفت: «من به هیچ کس بیشتر از جو بایدن، دوست نزدیکم برای التیام بخشیدن به زخم های این کشور و بازگرداندن آن به مسیر خود اطمینان ندارم.»

باراک اوباما همچنین دونالد ترامپ، دولت کنونی ایالات متحده، جمهوریخواهان و رسانه های محافظه کار را متهم کرد که به ارزش های بنیادی این کشور ضربه زده اند. او گفت: «[در دوران ترامپ] افرادی مانند کیم جونگ اون یا رئیس جمهور شی جین پینگ با خود می گویند که دیگر هیچ فشاری بر ما وارد نمی شود، دیگر احتیاج نیست هیچ کاری برای مخالفانی که زندانی کرده ایم یا گروهای قومی که علیه شان تبعیض قائل می شویم انجام بدهیم.»

رئیس جمهوری آمریکا بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ در عین حال از آنچه «خیزش» جوانان در مقابل سیاست های دونالد ترامپ نامید ابراز خرسندی کرد. جو بایدن، نامزد ۷۷ ساله حزب دموکرات نیز در این رویداد مجازی گفت: «کشور ما بهتر، سخاوتمندتر و باهوش تر از آن چیزی است که دونالد ترامپ قادر به درک آن است.»

کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه تاکنون ۲۶۵ میلیون دلار کمک مالی جمع آوری کرده است. در مقابل کارزار جو بایدن موفق به جمع آوری ۱۱۸ میلیون دلار کمک مالی شده است. کارزار رئيس جمهوری کنونی آمریکا اعلام کرده است که تنها در روزهای آخر هفته گذشته همزمان با برگزاری گردهمایی انتخاباتی در ایالت اوکلاهوما بیش از ۱۰ میلیون دلار کمک مالی جمع آوری کرد.

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده قرار است روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جو بایدن: اگر پسرم پس از جنگ عراق زنده بود الان چه‌ها که نمی‌کردم

ویدئو؛ دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی‌اش ادای باراک اوباما را درآورد

بایدن: ترامپ به دنبال تعویق انتخابات ریاست جمهوری پیش رو است