Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بایدن: ترامپ به دنبال تعویق انتخابات ریاست جمهوری پیش رو است

بایدن: ترامپ به دنبال تعویق انتخابات ریاست جمهوری پیش رو است
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رقیب دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری گفت: «او [ترامپ] تلاش خواهد کرد تا به یک شکلی انتخابات را به تاخیر بیاندازد. سعی خواهد کرد تا دلیلی منطقی پیدا کند که انتخابات را نمی توان برگزار کرد. این تنها راهی است که او فکر می‌کند می‌تواند در نهایت پیروز شود.»

آگهی

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گوید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور تلاش خواهد کرد تا رای گیری ماه نوامبر (آبان) را به تاخیر بیاندازد.

معاون پیشین باراک اوباما که با کناره گیری برنی سندرز، رقیب چپگرای خود اکنون برای کارزار انتخاباتی پیش رو آماده می شود روز پنجشنبه گفت: «این حرف من را به یاد داشته باشید: او [ترامپ] تلاش خواهد کرد تا به یک شکلی انتخابات را به تاخیر بیاندازد. سعی خواهد کرد تا دلیلی منطقی پیدا کند که انتخابات را نمی توان برگزار کرد. این تنها راهی است که او فکر می کند می تواند در نهایت پیروز شود.»

جو بایدن پیش از این نیز از طرح احتمالی تعویق انتخابات ریاست جمهوری سال جاری ایالات متحده انتقاد کرده بود. بسیاری از ایالت های آمریکا انتخابات مقدماتی برای تعیین نامزد حزب دموکرات را به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا به تعویق انداخته اند. امری که در انصراف برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت از ادامه رقابت ها بی تاثیر نبود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP

دموکرات ها در روزهای گذشته بر لزوم افزایش آمادگی برای رای گیری از راه دور تاکید کرده اند تا در صورت لزوم انتخابات ریاست جمهوری سال جاری با رعایت مقررات فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود. با این حال جمهوریخواهان تاکنون ضمن رد این پیشنهاد بر لزوم عدم دخالت دولت فدرال در تصمیم گیری ایالت ها تاکید کرده اند.

نظرسنجی ها نشان می دهد که بحران شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» و تبعات اقتصادی آن منجر به افزایش گسترده محبوبیت دونالد ترامپ نشده است. این در حالی است که تاکنون اغلب در زمان بحران های جدی محبوبیت روسای جمهوری آمریکا افزایش پیدا می کرد. بنا به نظرسنجی ها محبوبیت دونالد ترامپ همچنان بسیار به تعلق حزبی شهروندان بستگی دارد؛ کسانی که گرایش سیاسی آنها متمایل به حزب دموکرات است از عملکرد چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا ناراضی هستند و در مقابل آن دسته از شهروندان که متمایل به حزب جمهوریخواه هستند از عملکرد او ابراز رضایت می کنند.

جو بایدن پیش از این ضمن اشاره به عدم تعویق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در زمان جنگ داخلی این کشور و جنگ جهانی دوم تاکید کرده بود که دونالد ترامپ اختیار قانونی برای تغییر زمان رای گیری را ندارد.

رقیب ۷۷ ساله دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو همزمان با شیوع نوع جدید ویروس کرونا به برگزاری رویدادهای اینترنتی برای کارزار انتخاباتی خود روی آورده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گردهمایی مجازی اوباما و بایدن ۱۱ میلیون دلار کمک مالی جمع‌آوری کرد

حمایت رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری

اتحاد رقبای جمهوری‌خواه در پی سوء قصد نافرجام؛ نیکی هیلی: جمهوری اسلامی در زمان ترامپ ضعیف شد