رکوردهای کرونا ادامه دارد؛ ثبت بیشترین تعداد مبتلای جدید در یک روز در جهان

رکوردهای کرونا ادامه دارد؛ ثبت بیشترین تعداد مبتلای جدید در یک روز در جهان
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید تعداد واقعی کسانی که به این بیماری مبتلا شده‌اند بالاتر از این عدد است و بسیاری از آنها در آمارهای رسمی ثبت نشده است.

آگهی

بر اساس گزارش جدید سازمان جهانی بهداشت، روز یکشنبه ۱۲ ژوئيه، تعداد مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در سراسر جهان به ۲۳۰ هزار نفر رسید. این عدد، حدنصاب‌های پیشین ثبت بیماری کووید -۱۹ در یک روز را تغییر داد.

از مجموع کل ۲۳۰ هزار و ۳۷۰ نفری که در سراسر جهان در روز یکشنبه ۱۲ ژوئیه به ویروس کرونا مبتلا شده و آمارشان به ثبت رسیده، ۵ هزار و ۲۸۴ نفر در کل جهان به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. آمریکای شمالی و به ویژه ایالات متحده آمریکا بیشترین عدد را چه در میان مبتلایان و چه در جمع جان‌باختگان به ثبت رسانده است.

این در حالیست که سازمان جهانی بهداشت می‌گوید تعداد واقعی کسانی که به این بیماری مبتلا شده‌اند بالاتر از این عدد است و بسیاری از آنها در آمارهای رسمی ثبت نشده است.

ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه ابتلای بیش از ۶۶ هزار فرد جدید به ویروس کرونا را اعلام کرده است. این کشور از نظر آلودگی به ویروس کرونا در حال حاضر بدترین شرایط را در جهان دارد و بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سراسر این کشور به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و از این تعداد، نزدیک به ۱۳۸ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آمارهای سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که در سه روز گذشته بیشترین تعداد ابتلا روزانه به ویروس کرونا به ثبت رسیده است. پژوهشگران بر این باورند دست‌کم گرفتن احتمال ابتلا به این بیماری و همچنین کسانی که تصور می‌کنند دوره شیوع ویروس کرونا به پایان رسیده از اصلی‌ترین دلایل شدت گرفتن دوباره میزان آلودگی به کووید-۱۹ در جهان به شمار می‌رود.

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، علاوه بر ایالات متحده، کشورهایی چون مکزیک، پرو و شیلی هم در چند هفته گذشته، روزانه چند هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت کرده‌اند. در همین زمینه، مکزیک هفته گذشته از نظر تعداد افراد جان‌باخته در اثر ویروس کرونا، از ایتالیا پیشی گرفت و هفتمین کشور جهان از نظر تعداد افراد درگذشته بر اثر بیماری کووید-۱۹ لقب گرفت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«کووید پارتی» جان مرد ۳۰ ساله‌ای را که فکر می‌کرد کرونا شوخی است گرفت

ثبت ۵۰ هزار بیمار جدید کووید-۱۹ در آمریکا؛ ترامپ: با ماسک زدن مشکلی ندارم

شیوع کرونا؛ سیر صعودی آمار قربانیان روزانه «کووید ۱۹» در ایران