«کووید پارتی» جان مرد ۳۰ ساله‌ای را که فکر می‌کرد کرونا شوخی است گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
«کووید پارتی» جان مرد ۳۰ ساله‌ای را که فکر می‌کرد کرونا شوخی است گرفت
Copyright  AP Photo

مقام‌های پزشکی ایالت تگزاس آمریکا می‌گویند برگزاری «کووید پارتی» در آمریکا باعث جان باختن یک مرد ۳۰ ساله در این ایالت شده است.

کووید پارتی به مهمانی گفته می‌شود که افراد برای اینکه ثابت کنند ویروس کرونا وجود ندارد و تنها یک شایعه است در آن شرکت می‌کنند. افراد در این مهمانی‌ها شرکت می‌کنند تا بگویند نیازی به قرنطینه نیست و هیچ خطری جان آنها را تهدید نمی‌کند.

دکتر جین اپل‌بای رئيس یک بیمارستان در سن آنتونیو می‌گوید فرد جان باخته، درست پیش از فوت، در چشمان پرستاران نگاه کرده و گفته است: «من فکر می‌کردم کرونا یک شوخی و فریب است، اما اشتباه می‌کردم.»

این پزشک متخصص ادامه می‌دهد: «ما سعی می‌کنیم نمونه‌هایی از دنیای واقعی را برای افراد جامعه به اشتراک بگذاریم تا به آنها بگوییم خطر ویروس کرونا بسیار جدی است و به راحتی می‌تواند گسترش یابد.»

مقام‌های پزشکی در آمریکا می‌گویند در هفته‌های اخیر دامنه سنی وسیع‌تری در اثر ابتلا به ویروس کرونا درگیر این بیماری مهلک شده‌اند به طوری که اخیرا تعداد جوانانی با سن‌های ۲۰ و ۳۰ سال درگیر کووید-۱۹ شده‌اند شدیدا افزایش یافته است.

من فکر می‌کردم کرونا یک شوخی و فریب است، اما اشتباه می‌کردم
مرد ۳۰ ساله، لحظاتی پیش از مرگ بر اثر کرونا

اوضاع شیوع ویروس کرونا در ایالت تگزاس آمریکا شدیدا نگران‌کننده گزارش شده است به طوری که این ایالت همچنان رکورد بیشترین شمار موارد فوتی در اثر ویروس کرونا را جابه‌جا می‌کند. مقام‌های بهداشتی این ایالت می‌گویند روز یکشنبه ۱۲ ژوئيه حدود ۸۲۰۰ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ثبت کرده‌اند. این در حالی‌ست که ۸۰ نفر هم از این تعداد جان خود را از دست داده‌اند.

با وجود آمار بالای شیوع ویروس کرونا در تگزاس، گرگ ابوت، فرماندار جمهوری‌خواه این ایالت با قرنطینه مخالف است و می‌گوید این اتفاق باید آخرین راه‌حل باشد.

تا کنون بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در ایالات متحده به ویروس کرونا آلوده شده‌اند. از این تعداد حدود ۱۳۷ هزار و ۸۰۰ نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید