ثبت ۵۰ هزار بیمار جدید کووید-۱۹ در آمریکا؛ ترامپ: با ماسک زدن مشکلی ندارم

ثبت ۵۰ هزار بیمار جدید کووید-۱۹ در آمریکا؛ ترامپ: با ماسک زدن مشکلی ندارم
Copyright Shakh Aivazov/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Shakh Aivazov/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هشدارها به شهروندان آمریکایی برای حفظ فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی در روزهای منتهی به جشن استقلال دوچندان شده است.

آگهی

بیش از ۵۰ هزار مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در فاصله روزهای سه‌شنبه تا چهارشنبه در ایالات متحده آمریکا شناسایی شد. این افزایش آمار روزانه یک رکورد بی‌سابقه از زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور به شمار می‌رود.

به این ترتیب شمار بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در ایالات متحده، بزرگ‌ترین قربانی ویروس کرونا در جهان به بیش از ۲ میلیون و هفتصد و هفتاد هزار نفر رسید.

این آمار تنها یک روز پس ازهشدار آنتونی فائوچی، مشاور ارشد بیماری‌های واگیردار دولت ایالات نسبت به احتمال ابتلای روزانه ۱۰۰هزار نفر به ویروس کرونا در این کشور، منتشر شد.

در هفته نخست ماه گذشته میلادی (ژوئن) ایالات متحده تقریبا روزانه ۲۲ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد. با این حال با گذشت زمان، شمار بیماران در ایالت‌های جنوبی و غربی، موسوم به کمربند آفتاب، به شکلی تصاعدی افزایش یافت. در هفته پایانی ماه ژوئن شمار مبتلایان تقریبا دو برابر شد و ایالات متحده در این بازه زمانی روزانه نزدیک به ۴۲ هزار مورد جدید را ثبت کرد.

وضعیت وخیم شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده تنها با برزیل قابل مقایسه است. در حالی که برزیل پیش از این در برخی روزها افزایش ۵۰ هزار موردی ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده بود، مراکز درمانی ایالات متحده در آخرین آمار خود از شناسایی ۴۹ هزار و ۲۸۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا خبر داد.

بیش از نیمی از بیماران روزهای اخیر در آریزونا، کالیفرنیا، فلوریدا و تگزاس شناسایی شده اند.

بسیاری از کارشناسان بیماری‌های همه‌گیر می‌گویند یکی از عوامل موج جدید شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده، تعطیلات روز گرامیداشت یاد سربازان جان‌باخته آمریکایی در پایان ماه مه است. بر همین اساس، کارشناسان از احتمال افزایش دوباره شمار بیماران پس از تعطیلات روز استتقلال، چهارم ژوئیه ابراز نگرانی کرده اند.

ترامپ با ماسک زدن هیچ مشکلی ندارد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه در مصاحبه با فاکس‌ بیزنس در پاسخ به انتقادها از ماسک نزدنش در مکان‌های عمومی گفت به هیچ وجه مشکلی با ماسک ندارد و ‌ «اگر در محلی شلوغ، امکان حفظ فاصله وجود نداشته باشد، حتما این کار را خواهد کرد.»

این موضع جدید یک روز پس از آن اعلام می‌شود که سناتور جمهوریخواه تنسی، لامر الکساندر از دونالد ترامپ خواست تا در انظار عمومی ماسک بزند تا الگویی برای هواداران پرشمارش باشد. آقای لامر گفته بود مساله ماسک زدن آنچنان سیاسی شده است که هواداران ترامپ، برخلاف مخالفانش، ماسک نمی‌زنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکوردهای کرونا ادامه دارد؛ ثبت بیشترین تعداد مبتلای جدید در یک روز در جهان

ثبت رکورد تازه آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا؛ ترامپ بر بازگشایی مدارس اصرار کرد

دادگاهی در آمریکا دستور آزادی ۱۲۴ کودک مهاجر را صادر کرد