Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دادگاهی در آمریکا دستور آزادی ۱۲۴ کودک مهاجر را صادر کرد

کودکان مهاجر در آمریکا
کودکان مهاجر در آمریکا Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حکم این قاضی تصریح شده است که ۱۲۴ کودکی که در حال حاضر در بازداشت اداره مهاجرت و گمرک آمریکا هستند باید تا ۱۷ ژوئیه آزاد شوند. این آزادی یا باید همراه با والدین باشد یا با رضایت آن‌ها و تحت حمایت حامیان مالی مناسب انجام شود.

آگهی

دادگاهی در لس‌آنجلس دستور آزادی بیش از ۱۰۰ کودک مهاجر در ایالات متحده آمریکا را که در خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند، صادر کرد.

دالی گی، قاضی این دادگاه در حکم خود که روز جمعه ۲۶ ژوئن (۶ تیر) منتشر شد گفت که موارد ابتلا به ویروس کرونا در دو بازداشتگاه از سه بازداشتگاه خانوادگی مهاجران در آمریکا تایید شده است.

وی همچنین با اشاره به تلاش‌های اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده برای کاهش تعداد مهاجران در بازداشت گفت که این مراکز با خطر ایجاد یک بحران بزرگ در حوزه سلامت روبرو هستند.

در حکم این قاضی تصریح شده است که ۱۲۴ کودکی که در حال حاضر در بازداشت اداره مهاجرت و گمرک آمریکا هستند باید تا ۱۷ ژوئیه آزاد شوند. این آزادی یا باید همراه با والدین باشد یا با رضایت آن‌ها و تحت حمایت مالی حامیان مناسب انجام شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در زمینه مقابله با مهاجرت غیر قانونی کارزارهای مختلفی راه انداخته و مکزیک را برای استقرار نیروهای نظامی در نوار مرزی خود برای جلوگیری از ورود مهاجران به ایالات متحده آمریکا تحت فشار قرار داده است.

طبق گزارش‌های منتشر شده، در پی سیاست‌های دولت ترامپ و برای ایجاد ترس در بین خانواده‌ها، هزاران کودک در سال ۲۰۱۷ در مرز بین آمریکا و مکزیک از والدین خود جدا شدند.

دیوان عالی ایالات متحده هفته گذشته با طرح دولت فدرال برای لغو برنامه موسوم به «داکا» مخالفت کرده بود. با این حال چد ولف، سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا پس از این رای، تاکید کرد که دولت دونالد ترامپ طرح «داکا» را «غیرقانونی» می داند و مصمم به لغو آن طی شش ماه آینده است.

برنامه «داکا» که در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا به اجرا گذاشته شد از اخراج حدود ۶۴۹ هزار مهاجر غیرقانونی جلوگیری می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ثبت ۵۰ هزار بیمار جدید کووید-۱۹ در آمریکا؛ ترامپ: با ماسک زدن مشکلی ندارم

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند