Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ثبت رکورد تازه آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا؛ ترامپ بر بازگشایی مدارس اصرار کرد

ثبت رکورد تازه آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا؛ ترامپ بر بازگشایی مدارس اصرار کرد
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر پایه آماری که مؤسسه جان هاپکینز آمریکا کرده، در ۲۴ ساعت منتهی به شامگاه سه‌ شنبه ۷ ژوئیه (۱۷ تیر) بیش از ۶۰ هزار تن در این کشور به ویروس کرونا دچار شده‌اند.

آگهی

در حالی که آمار ابتلا به کووید ۱۹ در آمریکا در شبانه‌روز گذشته به رکورد جدیدی رسید، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور اصرار دارد که مدارس در پاییز بازگشایی شوند.

بر پایه آماری که مؤسسه جان هاپکینز آمریکا کرده، در ۲۴ ساعت منتهی به شامگاه سه ‌شنبه ۷ ژوئیه (۱۷ تیر) بیش از ۶۰ هزار تن در این کشور به ویروس کرونا دچار شده‌اند. این آمار روزانه از آغاز شیوع کووید ۱۹ در ایالات متحده بی‌پیشینه بوده است. به گزارش این مرکز علمی در همین مدت بیش از هزار و ۱۰۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

با این آمار، شمار کلی موارد ابتلا به کرونا در آمریکا از آغاز شیوع این بیماری تا امروز چهارشنبه به بیش از ۳ میلیون و ۹۷ هزار نفر رسیده است. مجموع آمار جان‌باختگان این بیماری در آمریکا تا این زمان نیز حدود ۱۳۴ هزار نفر است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کارزار ترامپ برای بازگشایی مدارس

با این همه دونالد ترامپ بر بازگشایی مدارس در پاییز امسال اصرار دارد و به همین منظور کارزاری برای فشار به مسئولان فدرال و محلی به راه انداخته است.

رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه گفت: «بعضی‌ها مدارس را بسته نگه داشته‌اند، نه به دلیل خطرات بیماری همه‌گیر کرونا، بلکه به دلایل سیاسی.»

او که روز سه شنبه در کاخ سفید درباره بازگشایی مدارس سخن می‌گفت، افزود: «آنها فکر می‌کنند که این کار از نظر سیاسی برایشان خوب است، برای همین هم مدارس را بسته نگه می‌دارند. اصلا هم این طور نیست. ما واقعا بر فرمانداران ایالت‌ها و همه فشار می‌آوریم تا مدارس را دوباره باز کنند.»

مسئولان دو حوزه بهداشت و آموزش آمریکا که روز سه شنبه برای شرکت در یک میزگرد با موضوع بازگشایی مدارس شرکت کرده بودند، اعلام کردند که مدارس و کالج‌ها از ابتدای پاییز آماده بازگشایی با ایمنی کامل هستند. آنها گفتند که خطر نگه داشتن کودکان در خانه از خطر ویروس کرونا بیشتر است، زیرا کودکان باید به برنامه‌های غذایی، خدمات بهداشت روانی و کنترل انضباطی دسترسی داشته باشند.

آقای ترامپ نیز گفت: «ما می‌خواهیم مدارس را باز کنیم. همه می‌خواهند (که این کار انجام شود). مادران می‌خواهند، پدران می‌خواهند، بچه‌ها می‌خواهند. وقتش رسیده این کار را بکنیم.»

این تصمیم در خارج از کاخ سفید، انتقاداتی را به همراه داشته است. از جمله لیلی اسکلسن گارسیا، رئیس انجمن ملی آموزش آمریکا که بزرگ‌ترین سندیکای آموزشی در این کشور است، با بازگشایی مدارس در ابتدای پاییز مخالف است و می‌گوید که ترامپ دغدغه ایمنی کودکان را نداشته و با این کار می‌خواهد از مدارس برای تبلیغ خود در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر بهره ببرد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیوع کرونا در آمریکا؛ رکورد مبتلایان در یک شبانه روز بار دیگر شکسته شد

ثبت ۵۰ هزار بیمار جدید کووید-۱۹ در آمریکا؛ ترامپ: با ماسک زدن مشکلی ندارم

هشدار به احتمال افزایش روزانه یکصدهزار نفر مبتلا به کرونا در ایالات متحده آمریکا