شیوع کرونا در آمریکا؛ رکورد مبتلایان در یک شبانه روز بار دیگر شکسته شد

انتقال بیماران مبتلا به کرونا در آمریکا
انتقال بیماران مبتلا به کرونا در آمریکا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تعداد کل مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا در آمریکا از سه میلیون و ۱۱۰ هزار نفر فراتر رفت.

آگهی

داده های دانشگاه جان هاپکینز در آمریکا نشان می دهد که روز پنجشنبه رکورد تازه ای از موارد جدید ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور به ثبت رسیده است.

بنا به این داده ها تنها ظرف ۲۴ ساعت بیش از ۶۵ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده شناسایی شده است. به این ترتیب تعداد کل مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا در آمریکا از سه میلیون و ۱۱۰ هزار نفر فراتر رفت. رکورد قبلی شناسایی موارد جدید ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در ایالات متحده روز سه شنبه با ۶۰ هزار و ۲۰۰ مورد جدید به ثبت رسیده بود.

ساکنان ایالت های جنوبی و غربی آمریکا طی چند هفته گذشته شاهد افزایش موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا بوده اند. متخصصان همه گیری و بیماری های عفونی در ایالات متحده از احتمال افزایش تعداد قربانیان روزانه شیوع این ویروس مانند شمار مبتلایان روزانه ابراز نگرانی کرده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

براساس داده هایی که روز پنجشنبه منتشر شد تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا ظرف ۲۴ ساعت هزار نفر بوده است. همه گیری «کووید ۱۹» در آمریکا تاکنون جان بیش از ۱۳۳ هزار نفر را گرفته است.

آنتونی فائوچی، متخصص بیماری های عفونی که به کاخ سفید در مورد مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا مشاوره می دهد روز پنجشنبه گفت که آمریکا در «شرایط بسیار دشواری» از نظر میزان شیوع این ویروس به سر می برد. او همچنین خواستار توقف روند رفع محدودیت های وضع شده برای جلوگیری از شیوع نوع جدید ویروس کرونا شد. وی با این حال تاکید کرد که از توقف فعالیت های اقتصادی و اجرای قرنطینه سراسری در ایالت ها حمایت نمی کند.

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در صفحه توئیتر خود بار دیگر افزایش موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا را نتیجه «تست گیری بیشتر و بهتر» در کشورش دانست. این در حالی است که مقامات ایالت «می سی سی پی» اعلام کردند که طی روزهای آینده بخش مراقبت های ویژه پنج بیمارستان بزرگ این ایالت دیگر ظرفیت پذیرش بیمار جدید را نخواهد داشت. تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان های ایالت تگزاس نیز تنها ظرف دو هفته دو برابر شده است.

مقامات ایالت فلوریدا هم هشدار داده اند که ظرفیت بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های این ایالت به سرعت در حال پر شدن است. رکورد روزانه قربانیان در این ایالت روز پنجشنبه با ثبت مرگ ۱۲۰ بیمار مبتلا به «کووید ۱۹» شکسته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ثبت رکورد تازه آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا؛ ترامپ بر بازگشایی مدارس اصرار کرد

ایالات متحده آمریکا رسما خروج از سازمان جهانی بهداشت را به اطلاع سازمان ملل رساند

آزمون بر سر راه بایدن در خطرناک‌ترین لحظه؛ آیا خاورمیانه درگیر جنگی تمام‌عیار می‌شود؟