شیوع کرونا؛ سیر صعودی آمار قربانیان روزانه «کووید ۱۹» در ایران

اندازه‌گیری دمای بدن شهروندان در ایران
اندازه‌گیری دمای بدن شهروندان در ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران شمار بستری‌شدگان طی شبانه روز گذشته در استان‌های خوزستان، آذربایجان غربی و هرمزگان بیشتر از دیگر استان‌ها بوده است.

آگهی

شمار قربانیان روزانه بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در ایران برای سومین روز متوالی افزایش یافت. بنا به اعلام وزارت بهداشت ایران تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا با مرگ ۱۲۱ بیمار طی شبانه روز گذشته به ۹ هزار و ٨۶٣ نفر رسید.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز سه شنبه اعلام کرد که دو هزار ۴۴۵ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده اند. به این ترتیب تاکنون تست کرونای ٢٠٩ هزار و ٩٧٠ نفر در ایران مثبت بوده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران شمار بستری شدگان طی شبانه روز گذشته در استان‌های خوزستان، آذربایجان غربی و هرمزگان بیشتر از دیگر استان ها بوده است. وی با این حال از کاهش شمار جان باختگان در استان خوزستان خبر داد. مقامات ایران طی هفته های اخیر وضعیت شیوع بیماری «کووید ۱۹» در خوزستان را «قرمز» اعلام کرده بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سیما سادات لاری افزود که شمار بستری شدگان در استان فارس افزایش یافته است.

همه گیری بیماری «کووید ۱۹» در سطح جهان تاکنون جان بیش از ۴۶۹ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است. شمار افرادی که در سطح جهان ابتلای آنها به ویروس جدید کرونا ثبت شده است نیز از ۹ میلیون نفر فراتر رفته است.

کرونا در افغانستان؛ ۲۰ بیمار مبتلا به «کووید ۱۹» جان باختند

وزارت صحت عامه روز سه شنبه اعلام کرد که طی شبانه روز گذشته ۲۰ نفر از بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را در این کشور از دست داده اند.

بنا به اعلام وزارت صحت عامه افغانستان در این مدت ۳۲۴ بیمار جدید مبتلا به «کووید ۱۹» نیز شناسایی شدند. به این ترتیب تاکنون بنا به آمار رسمی ۲۹ هزار و ۴۸۱ فرد مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده اند. از این تعداد در مجموع ۶۱۸ نفر جان خود را از دست داده اند.

آمار وزارت صحت عامه افغانستان نشان می دهد که بیشترین موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در کابل، هرات، بلخ، ننگرهار، قندهار و پکتیا به ثبت رسیده است. با این حال مقامات وزارت صحت عامه افغانستان بر این باور هستند که روند ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور رو به کاهش است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکوردهای کرونا ادامه دارد؛ ثبت بیشترین تعداد مبتلای جدید در یک روز در جهان

دانشمندان بریتانیایی: دگزامتازون مرگ و میر در میان بیماران کرونا را کاهش می‌دهد

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد