پیرترین گربه جهان در ۳۱ سالگی مرد

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است   -  Copyright  Canva
نگارش از مسعود سالاری

میشل، صاحب این گربه سفید و حنایی که ساکن بریتانیاست به رسانه‌های محلی گفت که گربه‌اش هیچ گونه مشکل و بیماری خاصی نداشته و تنها بر اثر کهولت سن مرده است.

پیرترین گربه شناخته‌شده در جهان که «رابل» نام داشت و از نژاد «مین‌کوون» بود، در سن ۳۱ سالگی مرد.

میشل، صاحب این گربه سفید و حنایی که ساکن بریتانیاست به رسانه‌های محلی گفت که گربه‌اش هیچ گونه مشکل و بیماری خاصی نداشته و تنها بر اثر کهولت سن مرده است. او که خودش هرگز مادر نبوده و از آغاز تولد رابل صاحبش بوده، راز طول عمر گربه‌اش را در این می‌داند که همیشه با او مانند فرزندش رفتار می‌کرده است.

وبسایت تی‌ام‌زد که خبر مرگ رابل را منتشر کرده می‌نویسد که پیش از او گربه دیگری به نام «اسکوتر» از نژاد سیامی (تایلندی) در آمریکا به عنوان پیرترین گربه جهان شناخته می‌شد که در سال ۲۰۱۶ میلادی در ۳۰ سالگی مرد.

به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندید

رکورد طولانی‌ترین عمر گربه‌ها که تاکنون شناخته شده مربوط به گربه‌ای به نام «کرم پاف» بود که در سال ۲۰۰۵ در سن ۳۸ سالگی به مرگ طبیعی مرد. نام این گربه که مانند اسکوتر در ایالت تگزاس زندگی می‌کرد، در گینس، کتاب رکوردهای جهان ثبت شده است.

گربه‌های خانگی بسته به نژادشان به طور میانگین ۱۵ سال عمر می‌کنند. عمر بعضی از گربه‌های نژاد ایرانی گاهی به ۲۰ سال می‌رسد و گربه‌های نژاد سیامی نیز گاه تا ۳۰ سال عمر می‌کنند.

مطالب مرتبط