Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تیک‌تاک پس از مسدود شدن از عملکرد خود در هند دفاع کرد

اپلیکیشن تیک‌تاک از  فعالیت خود در هند دفاع کرد
اپلیکیشن تیک‌تاک از فعالیت خود در هند دفاع کرد Copyright pixabay.com
Copyright pixabay.com
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت فناوری اطلاعات هند با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که دسترسی به تیک‌تاک و دیگر اپلیکیشن‌های چینی پس از دریافت شکایت‌های متعدد در خصوص سرقت احتمالی داده‌های شخصی و نقض قوانین مرتبط با رعایت حریم خصوصی مسدود شده است.

آگهی

در پی محدودیت‌های ایجاد شده برای اپلیکیشن تیک‌تاک در هند که دهلی‌نو پیش‌تر به بهانه به خطر افتادن امنیت ملی این کشور دسترسی به آن به همراه ۵۹ اپلیکیشین دیگر را مسدود کرده بود، این شبکه اجتماعی چینی به دفاع از رویکرد خود پرداخت.

وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند روز دوشنبه اعلام کرد که فعالیت ۵۹ اپلیکیشن چینی پرکابر در این کشور از جمله تیک‌تاک و وی‌چت به دلیل زیان رساندن به حق حاکمیت و تمامیت ارضی و نیز با هدف حفاظت از امنیت و نظم عمومی و حریم خصوص افراد مسدود می‌شود. این تصمیم پس از تنش‌های اخیر مرزی میان دو کشور که چندین کشته نیز برجای گذاشت و به بهانه جمع‌آوری اطلاعات شخصی شهروندان هندی برای بهره‌برداری در کشور چین اتخاذ شده است.

تیک‌تاک که از طریق اپلیکیشن‌های آی‌آواس و اندروید قابل دسترس است و به تازگی محبوبیت زیادی در میان کاربران اینترنت پیدا کرده در واکنش به اقدام دهلی نو برای مسدود کردن دسترسی به اپلیکیشن‌های این شبکه اجتماعی تاکید کرده که به قوانین هند در خصوص احترام به امنیت و ماهیت خصوصی داده‌ها پایبند است و هیچ گونه اطلاعاتی در باره کاربران هندی خود را در اختیار دولت‌های خارجی از جمله دولت چین قرار نداده است.

تیک‌تاک در میان جوانان هندی که یک سوم کاربران شبکه‌های اجتماعی را تشکیل می‌دهند، با استقبال فوق‌العاده‌ای روبرو شده است.

وزارت فناوری اطلاعات هند با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که دسترسی به تیک‌تاک و دیگر اپلیکیشن‌های چینی پس از دریافت شکایت‌های متعدد در خصوص سرقت احتمالی داده‌های شخصی و نقض قوانین مرتبط با رعایت حریم خصوصی مسدود شده است.

روابط هند و چین، دو قدرت بزرگ هسته‌ای و کشورهایی دارای بیشترین جمعیت در جهان پس از مرگ حدود بیست تن از سربازان هندی در جریان تنش‌های مرزی اوایل ماه جاری میلادی با نیروهای امنیتی چین در یک منطقه مورد مناقشه میان دو کشور متشنج شد.

پکن با متهم کردن دهلی نو مدعی شده بود که عبور نیروهای هندی از منطقه مرزی مناقشه‌آمیز منشا اصلی وقوع درگیری میان دو طرف بوده است، اتهامی که طرف هندی نیز متقابلا آنرا بر ضد چین مطرح کرده بود. مرگ سربازان هندی موجی از نفرت را نسبت به چین در میان شهروندان هندی برانگیخت به نحوی که شهروندان این کشور با راه انداختن کارزارهایی خواستار ممنوعیت فعالیت شرکت‌های چینی شدند.

تلفن‌های هوشمند ساخت چین مشتریان زیادی در کشور هند دارند به نحوی که ۶۵ درصد از میزان فروش تلفن‌های همراه در هند را از آن خود کرده‌اند. از سوی دیگر اپلیکیشن‌های اشتراک گذاری ویدیو نظیر «تیک‌تاک» و «هِلو» با استقبال زیادی در میان جوانان هندی روبرو شده‌اند.

تیک تاک بر اساس آخرین برآوردها حدود ۱۲۰میلیون کاربر در هند دارد که به نوعی بزرگترین بازار بین‌المللی برای این اپلیکیشن محسوب می‌شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خودکشی هنگام ضبط ویدیو برای تیک‌تاک؛ جوان پاکستانی ناخواسته به سر خود شلیک کرد

«تیک تاک» تصمیم ترامپ را در دادگاه به چالش می‌کشد

هلند درباره احتمال نقض قوانین مقررات حفاظت از کودکان در پلتفرم تیک‌تاک تحقیق می‌کند