اپلیکیشن‌ها در همه‌گیری کرونا؛ تیک‌تاک از اینستاگرام پیشی گرفت

اپلیکیشن‌ها در همه‌گیری کرونا؛ تیک‌تاک از اینستاگرام پیشی گرفت
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با قرنطینه شهرها درنتیجه شیوع ویروس کرونا و روی آوردن بیشتر کاربران به استفاده از شبکه‌های اجتماعی آنلاین، اپلیکیشن ویدئو محور تیک‌تاک توانسته است اپلیکشن محبوب اینستاگرام را پشت سر بگذارد.

آگهی

همزمان با قرنطینه شهرها درنتیجه شیوع ویروس کرونا و روی آوردن بیشتر کاربران به استفاده از شبکه‌های اجتماعی آنلاین، اپلیکیشن ویدئومحور تیک‌تاک توانست اپلیکشن محبوب اینستاگرام را پشت سر بگذارد.

تیک‌تاک (TikTok) یک شبکه اجتماعی ویژه ساخت و به اشتراک‌گذاری ویدیوی کوتاه ۳ تا ۱۵ ثانیه‌ای است که در چین به نام دویین (Douyin) شناخته می‌شود. کاربر تیک‌تاک می‌تواند ویدئوهای کوتاه خود را با تعدادی فیلتر بصری و نیز موسیقی به سادگی ترکیب کند و آن را به اشتراک بگذارد.

مطابق آمارهای منتشره، در چهارماهه اول سال جاری میلادی اپلیکیشن تیک‌تاک بیش از ۳۱۵ میلیون بار دانلود شده است که بیش از تعداد دانلود هر اپلیکیشن دیگری در جهان بوده است. با این آمار، شمار دفعات دانلود شده این اپلیکیشن در ۱۵ ماه گذشته از مرز ۲ میلیارد عبور کرده است.

هرچند پیش از این تیک‌تاک یک اپلیکیشن مورد استفاده نوجوانان به شمار می‌رفت، اما اکنون با فراگیر شدن محبوبیت آن بسیاری از چهره‌های معروف دنیای هنر و سرگرمی با باز کردن حساب در این شبکه به استفاده از آن روی آورده‌اند.

بنابر گزارش‌ها، مسئولین تیک‌تاک با سلبریتی‌ها و افراد پرفالوئر در اینستاگرام به طور مستقیم تماس می‌گیرند و از آنان برای پیوستن به این شبکه اجتماعی دعوت می‌کنند.

مسئولین تیک‌تاک پیش‌تر اعلام کرده بودند که در هفته اول فوریه کاربران ۳ میلیارد ساعت از وقت خود را در این اپلیکیشن گذرانده‌اند.

تیک‌تاک در سپتامبر ۲۰۱۶ در چین رونمایی شد و یکسال بعد، در خارج از مرزهای چین معرفی شد. این تنها اپلیکیشن چینی است که توانسته به موفقیتی چشمگیر در سطح بین‌المللی دست یابد. این اپلیکشن همچنین در ابتدای سال جاری میلادی با کنار زدن غول‌های دنیای شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک و اینستاگرام توانست در رتبه نخست پردانلودترین اپلیکیشن‌های جهان جای بگیرد.

تخمین زده می‌شود درآمد شرکت سازنده تیک‌تاک از محل تبلیغات در سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار بوده باشد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تیک‌تاک» پردانلودترین اپلیکیشن‌ جهان شد

مجلس نمایندگان آمریکا طرح اجبار مالک چینی به واگذاری تیک‌تاک را تصویب کرد

گام اجرائی بایدن برای محافظت بهتر از اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی؛ داده‌ها چگونه و به کجا می‌روند؟