توفانی که اپلیکیشن تیک‌ توک به پا کرده برای چیست؟

توفانی که اپلیکیشن تیک‌ توک به پا کرده برای چیست؟
نگارش از Euronews

شمار کاربران این اپلیکیشن حالا از مرز ۵۰۰ میلیون تن گذشته است.

اپلیکیشن تیک توک اخیرا در بسیاری از نقاط دنیا در صدر جدول پرفروش‌ها نشسته است. اما این اپلیکیشن چه می‌کند و چطور به چنین جایگاهی رسیده است؟

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تیک توک (TikTok) یک اپیلیکشن ساخت ویدیوی کوتاه و به اشتراک‌گذاری است که در چین به نام Douyin شناخته می‌شود و از وقتی در سال ۲۰۱۷ با سامانه musical.ly تلفیق شده، به ویژه میان نوجوانان، به محبوبیت فراوانی دست یافته است.

کاربر تیک‌ توک می‌تواند ویدیوهای ۱۵ ثانیه‌ای خود را با تعدادی فیلتر بصری و نیز موسیقی به سادگی ترکیب کند و آن را به اشتراک بگذارد.

شرکت چینی ByteDance که سازنده این اپلیکیشن است سال گذشته میلادی اعلام کرد شمار کاربران این اپلیکیشن با گذر از کاربران اپلیکیشن‌های معروفی چون اسنپ‌چت از مرز ۵۰۰ میلیون تن گذشته است. تیک توک تنها در چین بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال در روز دارد.

هندوستان پس از چین با بیش از ۱۱۹.۳ میلیون تن کاربر صدرنشین استفاده از این سامانه در میان دیگر کشورها است.

شمار دانلود شدن اپلیکیشن تیک توک در چند کشور جهان. رنگ سبز نشانگر سامانه اندروید و رنگ سیاه نشانگر سامانه ای.او. اس است.

بسیاری از کارشناسان حوزه فناوری و اپلیکیشن‌ها انتظار دارند تیک توک به زودی اپلیکیشن‌های سرشناس بیشتری را پشت سر بگذارد.

یکی از نشانه‌هایی که نشان می‌دهد ممکن است این پیش‌بینی درست از آب درآید آن است که فیسبوک اپلیکیشن رقیبی به نام Lasso را روانه بازار کرده است که شباهت زیادی به تیک‌ توک دارد.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط