هلند درباره احتمال نقض قوانین مقررات حفاظت از کودکان در پلتفرم تیک‌تاک تحقیق می‌کند

هلند درباره احتمال نقض قوانین مقررات حفاظت از کودکان در پلتفرم تیک‌تاک تحقیق می‌کند
Copyright تیک تاک
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اداره محافظت از اطلاعات و داده های شهروندی در هلند نگران است که پلتفرم تیک تاک قوانین محافظتی مربوط به کودکان در این کشور را رعایت نکند.

آگهی

اداره حفاظت از داده ها و اطلاعات شخصی در هلند (DPA) تحقیقاتی را در مورد پلت فرم محبوب رسانه های اجتماعی ، تیک‌تاک، آغازکرده است.

نهاد هلندی نگران تجاوز تیک‌تاک به حریم شخصی و زندگی خصوصی افراد، خصوصا کودکان است. اداره حفاظت از داده‌ها و اطلاعات هلند می‌خواهد مطمئن شود که آیا پلتفرم تیک‌تاک به اندازه کافی از حریم شخصی کودکان طبق قوانین و آئین نامه ها در هلند محافظت می کند یا نه؟

مونیک وردیر، نایب رئیس این سازمان هلندی گفت: «ما بررسی خواهیم کرد که آیا این اپلیکیشن طراحی آشنایی با قانون دارد. همچنین بررسی خواهیم کرد که آیا اطلاعاتی که تیک‌تاک در هنگام نصب و استفاده کودکان از برنامه ارائه می دهد، قابل درک است و به درستی نحوه جمع آوری، پردازش و استفاده از داده های شخصی آنها را توضیح می دهد.»

مقامات این اداره همچنین در حال بررسی این موضوع هستند که آیا رضایت والدین برای استفاده از برنامه‌های پلتفرم تیک‌تاک ضروری است یا نه؟

ماه گذشته ، تیک‌تاک درباره برخی اقدامات امنیتی داده ای، از جمله سیاست‌های جدید در مورد داده‌ها و چگونگی دسترسی و ذخیره اطلاعات اشخاص توضیحات کلی ارائه داد.

این شرکت می گوید «آنها متعهد به محافظت از حریم خصوصی کودکان هستند» و فقط اطلاعات محدودی را از کاربران جوانتر مانند نام کاربری، رمز عبور و روز تولد را ذخیره می کنند.»

تیک‌تاک درباره آغاز تحقیقات دولت هلند به یورونیوز گفت: «اولویت اصلی تیک‌تاک محافظت از حریم خصوصی و ایمنی کاربران ، به ویژه کاربران جوان ما است.»

اداره حفاظت از داده‌ها و اطلاعات شخصی در هلند اعلام کرده است که تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ میلادی نتیجه تحقیقات خود را منتشرخواهدکرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خودکشی هنگام ضبط ویدیو برای تیک‌تاک؛ جوان پاکستانی ناخواسته به سر خود شلیک کرد

مرگ دختر ۱۰ ساله در چالش بازی روسری؛ تیک‌‌تاک در ایتالیا محدود شد

تیک‌تاک پس از مسدود شدن از عملکرد خود در هند دفاع کرد