Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بولسونارو تهدید به خروج برزیل از سازمان جهانی بهداشت کرد

رئیس‌جمهوری برزیل
رئیس‌جمهوری برزیل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برزیل پس از آمریکا و بریتانیا بیشترین خسارت جانی را از شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» دیده است.

آگهی

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل تهدید کرد که کشورش به دلیل آنچه او «پیش داوری های ایدئولوژیک» سازمان جهانی بهداشت خواند از این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد خارج خواهد شد. 

تهدید رئیس جمهوری برزیل در حالی مطرح می شود که دونالد ترامپ، همتای آمریکایی او خروج کشورش از سازمان جهانی بهداشت را رسما اعلام کرده است. ژائیر بولسونارو از ابتدای شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تلاش کرد که خطر این بیماری را کم اهمیت جلوه دهد. او همچنین مانند رئیس جمهوری ایالات متحده از مصرف داروی هیدروکسی کلروکین برای پیشگیری از ابتلا به ویروس جدید کرونا و معالجه بیماری «کووید ۱۹» دفاع می کند. 

دانشمندان در مورد تاثیر داروی هیدروکسی کلروکین در پیشگیری از ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا یا معالجه «کووید ۱۹» اتفاق نظر ندارند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس جمهوری راست افراطی برزیل از مخالفان اجرای قرنطینه و دیگر محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور است. او بارها از فرمانداران و شهردارهایی که دست به اجرای قرنطینه زده اند انتقاد کرده است. از ژائیر بولسونارو به عنوان «ترامپ استوایی» یا «ترامپ برزیل» یاد می شود. 

از سوی دیگر وزیر بهداشت برزیل در آخرین آماری که جمعه شب از شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور ارائه کرد اشاره ای به شمار کل جان باختگان بر اثر ابتلا به این ویروس در برزیل نکرد. بنا به اعلام وزارت بهداشت برزیل روز جمعه ۱۰۰۵ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان باختند. 

AP Photo
تدفین یکی از جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در برزیلAP Photo

بررسی ها نشان می دهد که شمار قربانیان شیوع این بیماری همه گیر در برزیل از ۳۵ هزار نفر فراتر رفته است. برزیل اکنون پس از آمریکا و بریتانیا بیشترین خسارت جانی را از شیوع ویروس جدید کرونا دیده است.

تعداد افرادی که نتیجه تست کرونای آنها در برزیل مثبت اعلام شده بیش از ۶۴۵ هزار نفر است. این در حالی است که بسیاری از کارشناسان صحت این رقم را به دلیل عدم وجود تست کافی در برزیل زیر سوال می برند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل به ویروس کرونا مبتلا شده است

تظاهرات حامیان بولسونارو در سایه ترس از شیوع ویروس‌کرونا در برزیل

تصاویری از مراسم عید قربان مسلمانان در یمن، عربستان، غزه، چچن و هندوستان