ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل به ویروس کرونا مبتلا شده است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
رئيس‌جمهوری برزیل
رئيس‌جمهوری برزیل   -  Copyright  AP Photo

نتیجه آزمایش کرونای ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل مثبت اعلام شد.

وی پس از بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا دومین رهبری است که به بیماری «کووید-۱۹» مبتلا شده است. نتیجه تست کرونای رئیس جمهوری برزیل در حالی مثبت اعلام شده است که او طی ماه های گذشته بارها شیوع این ویروس را کم اهمیت جلوه داده بود.

ژائیر بولسونارو در مورد نتیجه آزمایش خود گفت: «حالم خوب است. معمولی است. حتی مایلم بروم این اطراف پیاده روی کنم اما با توجه به توصیه های بهداشتی امکانش نیست.»

رئیس جمهوری برزیل طی ماه های گذشته بارها بدون رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی در میان هوادارانش حضور یافت. او همچنین با آنها دست می داد و بسیاری از اوقات نیز از ماسک استفاده نمی کرد. ژائیر بولسونارو گفته بود که بدن «ورزشکار» او در مقابل ابتلا به ویروس جدید کرونا مقاومت خواهد کرد. وی همچنین مدعی شده بود که این ویروس تنها منجر به یک «آنفلوانزای خفیف» می شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ژائیر بولسونارو، ۶۵ ساله، روز سه شنبه اعلام کرد که دمای بدنش روز گذشته به ۳۸ درجه سانتیگراد رسیده بود و پزشکان اکنون ترکیب دو داروی هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین را برای او تجویز کرده اند. او افزود که طی روزهای آینده با استفاده از تماس ویدئویی در جلسات با دیگر مقامات کشورش شرکت خواهد کرد.

رئیس جمهور راست افراطی برزیل از منتقدان اجرای محدودیت برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا است. او بارها از فرمانداران و دیگر مقامات محلی کشورش به دلیل اجرای قرنطینه و وضع محدودیت برای جلوگیری از شیوع نوع جدید ویروس کرونا انتقاد کرده بود.

برزیل که با جمعیت ۲۱۰ میلیون نفری خود ششمین کشور پرجمعیت جهان محسوب می شود طی هفته های گذشته به یکی از کانون های اصلی شیوع ویروس جدید کرونا تبدیل شده است.

بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تاکنون جان بیش از ۶۵ هزار نفر را در برزیل گرفته است. تعداد شهروندان برزیلی که ابتلای آنها به این بیماری به ثبت رسیده نیز از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.