دستور قاضی فدرال در برزیل: بولسونارو در خارج از منزل باید ماسک بزند

Brazil's President Jair Bolsonaro adjusts his face mask as he speaks to supporters while departing his official residence, Alvorada palace, in Brasilia, Brazil, Thursday, May
Brazil's President Jair Bolsonaro adjusts his face mask as he speaks to supporters while departing his official residence, Alvorada palace, in Brasilia, Brazil, Thursday, May   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

رناتو کوئلو، قاضی‌ که دستور ماسک زدن بولسونارو را صادر کرده است، می گوید ه وی مصون از قانون فدرال نیست و در صورت ادامه نقض مقررات با جریمه روزانه ۳۱۰ پوندی روبرو خواهد شد.

یک قاضی فدرال در برزیل روز سه‌شنبه به ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری این کشور دستور داد تا هر زمان از منزل خارج می شود، ماسک بزند و «رفتار نامحترمانه‌اش» را اصلاح کند.

رناتو کوئلو، قاضی‌ که دستور ماسک زدن بولسونارو را صادر کرده است، می گوید که وی مصون از قانون فدرال نیست و در صورت ادامه نقض مقررات با جریمه روزانه ۳۱۰ پوندی روبرو خواهد شد. بر اساس قوانین فدرال، استفاده از ماسک از اواخر ماه آوریل در برزیل اجباری است.

این قاضی همچنین افزوده است که رفتار آقای بولسونارو که برخی مواقع بدون ماسک در ملاء عام حاضر می شود دیگران را در معرض ابتلا به بیماری قرار می دهد. او گفته است که حتی اگر در جامعه پزشکی در مورد چگونگی انتشار بیماری کووید-۱۹ هم اتفاق نظر وجود نداشته باشد، حضور بدون ماسک او در ملا عام بی احترامی به قانون است.

رئیس جمهوری راستگرای برزیل پس از شیوع ویروس کرونا بارها بدون ماسک در تجمع‌های عمومی ظاهر شده است. 

برزیل با بیش از یک میلیون و صد هزار مبتلا بعد از ایالات متحده آمریکا بیشترین تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان را دارد و تا کنون بیش از ۵۱ هزار نفر در این کشور جانشان را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا