Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

توصیه شرکت حمل‌ونقل برلین به مسافران: اُدکلن نزنید تا همه درست ماسک بزنند

An employee wearing mouth and nose protection and protective gloves cleans the passenger area of a BVG bus at the terminal in Berlin, Germany, Wednesday, April 22, 2020.
An employee wearing mouth and nose protection and protective gloves cleans the passenger area of a BVG bus at the terminal in Berlin, Germany, Wednesday, April 22, 2020. Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این شرکت به مردم پیشنهاد کرده است از اسپری خوشبوکننده بدن و اُدکلن استفاده نکنند و بعد اضافه کرده است: «خوب، حالا هم می خواهید بینی‌تان را از ماسک بیرون بیاورید؟ »

آگهی

شرکت حمل‌ونقل برلین (BVG) از مسافران خواسته است که استفاده از اسپری و اُدکلن را متوقف کنند تا مردم ترغیب شوند در وسایل حمل و نقل عمومی درست ماسک بزنند.

هدف این شرکت این است که مردمی که ماسک می زنند بینی‌شان را از ماسک بیرون نگذارند و سلاحش برای مجبور کردن مسافران به درست ماسک زدن «بوی بدن» است.

ماسک زدن در حمل‌ونقل عمومی آلمان اجباری است اما به نظر نمی رسد که همه بدانند روش صحیح ماسک زدن چگونه است و اغلب مسافران بینی خود را از ماسک بیرون می گذارند.

این شرکت با انتشار یک آگهی زرد‌رنگ که یک آدمک را نشان می دهد که در حال اسپری زدن در زیر بغل است روی آن علامت ممنوع زده است و نوشته است: «با توجه به اینکه خیلی‌ها فکر می کنند می توانند ماسک خود را زیر بینی خود بکشند، ما از راه دیگری سختگیری می کنیم.»

پوشیدن دهان و بینی در وسایل حمل‌ونقل عمومی و فروشگاه‌ها در آلمان به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا الزامی است و افرای که قوانین را زیرپا بگذارند با جریمه‌های سنگینی مواجه می شوند.

شرکت حمل و نقل برلین گفته امیدوار است از قدرت بوی بدن که بویژه در مترو می تواند شدیدتر باشد، بهره بگیرد تا افراد مجبور شوند به روش صحیح ماسک بزنند. این شرکت به مردم پیشنهاد کرده است از اسپری خوشبوکننده بدن و اُدکلن استفاده نکنند و بعد اضافه کرده است: «خوب، حالا هم می خواهید بینی‌تان را از ماسک بیرون بیاورید؟ »

مطلب شرکت حمل‌ونقل برلین تاکنون در توئیتر و فیسبوک بیش از ۱۰ هزار لایک گرفته است. این شرکت حمل‌ونقل به دلیل تبلیغات طنز مشهور است. این شرکت سال گذشته درخواستی به یونسکو داد برای ثبت شبکه حمل‌ونقل برلین در لیست میراث جهانی در حوزه طنز و شوخی.

از شوخی‌های دیگر این شرکت در سالهای گذشته می توان به این مورد اشاره کرد: «دوباره هفته مد است. خوشحال می شویم که مسافران ما هیچ لباسی نپوشند.»

یا شوخی با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با انتشار یک آگهی استخدام با نوشتن اینکه : «خوب، دونالد، نمی خواهی شوفر اتوبوس شوی؟ بهش فکر کن. تو مسیرها را تعیین می کنی، همیشه دلیلی داری که ناسزا بگویی، می توانی از مردم کلاهبرداری کنی. داشتن وزن اضافی اصلا مشکلی ندارد همچنین داشتن دست‌های کوچک و هیچ کس هم انتظار ندارد مبادی آداب باشی.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تذکر به استفاده از ماسک به قیمت جان راننده فرانسوی اتوبوس تمام شد

چگونه با افرادی که ماسک به صورت نمی‌زنند برخورد کنیم؟

دستور قاضی فدرال در برزیل: بولسونارو در خارج از منزل باید ماسک بزند