Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انتقال پلیس متهم به قتل جورج فلوید به زندان فوق امنیتی در آمریکا

پلیس متهم به قتل جورج فلوید
پلیس متهم به قتل جورج فلوید Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درک شاوین، افسر سابق پلیس در مینیاپولیس آمریکا که به قتل درجه سه متهم شده و در بازداشت به سر می برد، به زندان فوق امنیتی «اوک‌پارک هایتس» در مینه‌سوتا منتقل شده است.

آگهی

درک شاوین، افسر سابق پلیس در مینیاپولیس آمریکا که به قتل درجه سه متهم شده و در بازداشت به سر می برد، روز یکشنبه ۳۱ مه (۱۱ خرداد) به زندان فوق امنیتی «اوک‌پارک هایتس» در مینه‌سوتا منتقل شده است.

به گزارش فاکس نیوز پل شنل، کمیسر اداره اقدامات تنبیهی دادگستری فدرال آمریکا، گفته است که آقای شاوین در ابتدا روز یکشنبه در زندان «رامسی کاونتی» با «قتل درجه سه» تفهیم اتهام شده و سپس به زندان فوق امنیتی «اوک‌پارک هایتس» منتقل شده است. این مرکز تنها زندان ایالتی است که به لحاظ برخورداری از اقدامات فوق حفاظتی با درجه ۵ طبقه بندی شده است.

به گزارش رسانه‌های آمریکا آقای درک شاوین در زندان قبلی به صورت پیوسته تحت نظر قرار داشت تا دست به خودکشی نزند. همچنین پیش از انتقال در سلولی مجزا نگهداری می شد و نگهبانان هر ۱۵ دقیقه او را چک می کردند.

پس از انتشار تصاویری از لحظات بازداشت منجر به مرگ سیاهپوستی ۴۶ ساله به نام جورج فلوید از سوی پلیس در مینیاپولیس، اعتراض و ناآرامی‌های گسترده‌ای در شماری از ایالت‌های آمریکا آغاز شده است.

آسوشیتد پرس
تظاهرات در آمریکا در پی مرگ جورج فلویدآسوشیتد پرس

در تصاویر منتشر شده از لحظات مرگ آقای فلوید، یک مامور پلیس که بعدا مشخص شد درک شاوین نام دارد در حال فشار دادن زانوی خود بر روی گردن او دیده می‌شود. این مامور به همراه سه مامور دیگر که در بازداشت منجر به قتل جورج فلوید نقش داشتند از کار اخراج شده و تحت بازجویی قرار دارند.

در همین حال همسر درک شاوین در بیانیه ای با ادای احترام به قربانی خشونت پلیس اعلام کرده است که پس از ده سال زندگی مشترک از وی جدا خواهد شد.

از سوی دیگر بنجامین کرامپ، وکیل خانواده آقای فلوید، در مصاحبه‌ای در روز یکشنبه گفته است که اعتقاد دارد پلیس عامل قتل باید با اتهام قتل درجه یک محاکمه شود. وی گفت: «ما فکر می کنیم وی عمد داشته است. چرا که نه یک دقیقه، نه دو دقیقه بلکه بیش از هشت دقیقه یعنی حدود نه دقیقه زانویش را روی گردن کسی گذاشته بود که التماس می کرد نمی تواند نفس بکشد.»

هنوز گزارش کامل پزشکی قانونی از کالبدشکافی جورج فلوید منتشر نشده است، اما یافته‌های اولیه که توسط مرکز پزشکی قانونی کاونتی تهیه شده است نشان می دهد مرگ او احتمالا در اثر ترکیبی از وضع بد سلامتی (شامل بیماری زمینه‌ای سرخرگ کرونری و بیماری قلبی ناشی از فشار خون بالا)، تحت فشار قرار گرفتن توسط پلیس و همچنین مسمومیت احتمالی رخ داده است. بنا بر مندرجات پرونده پزشکی، نشانی از مرگ بر اثر خفگی در بدن وی دیده نمی شود.

اتهام قتل درجه ۳ در صورت اثبات می تواند تا ۲۵ سال زندان برای پلیس خاطی به همراه بیاورد.

از زمان مرگ جورج فلوید شماری از شهرهای ایالات متحده صحنه اعتراضات شدید بوده است. مخالفان می گویند مرگ آقای فلوید نمونه ای از رویه تبعیض آمیز پلیس آمریکا با سیاهپوستان است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورش و غارت در شیکاگو؛ ۱۳ مامور پلیس زخمی و ۱۰۰ معترض بازداشت شدند

تظاهرات در آمریکا؛ درگیری معترضان و پلیس در نزدیکی کاخ سفید

«ظهور دوم مسیح بر زمین»؛ بومیان لاکوتا تولد بوفالوی سفید در پارک ملی یلواستون را جشن می‌گیرند