گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ با نخست‌وزیر جدید عراق و اعلام حمایت از دولت او

گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ با نخست‌وزیر جدید عراق و اعلام حمایت از دولت او
Copyright 
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا بر اعلام کاخ سفید «آقای ترامپ در جریان این گفتگو، ضمن تاکید بر حمایت کامل آمریکا از عراق در دوران همه‌گیری ویروس کرونا، خواستار همکاری بیشتر دو کشور برای شکست قطعی داعش شد.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا عصر دوشنبه با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر جدید عراق بصورت تلفنی گفتگو کرد و به او برای تشکیل دولت جدید عراق تبریک گفت.

بنا بر اعلام جاد دیر، سخنگوی کاخ سفید «آقای ترامپ در جریان این گفتگو، ضمن تاکید بر حمایت کامل آمریکا از عراق در دوران همه‌گیری ویروس کرونا، خواستار همکاری بیشتر دو کشور برای شکست قطعی داعش شد.»

کاخ سفید همچنین می‌گوید که آقای ترامپ نخست‌وزیر جدید عراق را ترغیب کرده است تا به خواست مردم کشورش برای ایجاد اصلاحات و برگزاری انتخابات زودهنگام پاسخ دهد.

پیش از دونالد ترامپ نیز مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا با آقای الکاظمی بصورت تلفنی گفتگو کرده بود. این گفتگو تنها ساعاتی پس از ادای سوگند الکاظمی انجام شد و در جریان آن آقای پمپئو اعلام کرد که مجوز دولت عراق برای خرید برق از ایران برای یک دوره ۱۲۰ روزه دیگر تمدید شده است.

پارلمان عراق چهارشنبه گذشته ۶ مه (۱۷ اردیبهشت) در نشستی ویژه به مصطفی الکاظمی رای اعتماد داد تا او از روز پنج‌شنبه رسما کار خود را به عنوان نخست‌وزیر جدید این کشور درگیر درگیری و آشوب آغاز کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاظمی در گفتگو با روحانی: عراق کمک‌های ایران در مبارزه با داعش را فراموش نمی‌کند

آخرین تصمیم برای خاموشی آتش هورالعظیم: ورود زمینی به خاک عراق

دونالد ترامپ: ناوالنی مرد شجاعی بود و با من هم مثل او رفتار می‌کنند