پلوسی در میانه کشمکش استیضاح از ترامپ برای ایراد سخنرانی دعوت کرد

پلوسی در میانه کشمکش استیضاح از ترامپ برای ایراد سخنرانی دعوت کرد
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاخ سفید در واکنش به نامه نانسی پلوسی اعلام کرد که دونالد ترامپ دعوت رئیس مجلس نمایندگان را می پذیرد.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا کمتر از ۴۸ ساعت پس از رای مثبت اعضای این مجلس به استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده از وی برای ایراد سخنرانی سالانه در کنگره دعوت کرد.

آگهی

رئیس مجلس نمایندگان در نامه ای به دونالد ترامپ از او خواسته است که روز چهارم فوریه (۱۵ بهمن) در مقابل اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنا سخنرانی کند. دونالد ترامپ طی هفته های گذشته ضمن حمله لفظی به نانسی پلوسی به دفعات از رئیس مجلس نمایندگان انتقاد کرده بود.

کاخ سفید در واکنش به نامه نانسی پلوسی اعلام کرد که دونالد ترامپ دعوت رئیس مجلس نمایندگان را می پذیرد.

رئیس جمهوری آمریکا هر سال در جلسه مشترک مجالس نمایندگان و سنای این کشور سخنرانی می کند. او در این سخنرانی که به اصطلاح «وضعیت اتحاد» (State of the union) خوانده می شود به تشریح برنامه های خود می پردازد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سخنرانی دونالد ترامپ در محل ساختمان مجلس نمایندگان انجام خواهد شد. اکثریت اعضای این مجلس چهارشنبه شب در همین محل به دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ رای موافق دادند.

رئیس مجلس نمایندگان در حالی از دونالد ترامپ برای ایراد سخنرانی سالانه در کنگره دعوت کرده است که اختلاف و کشمکش بین دموکرات ها و جمهوریخواهان در مورد نحوه برگزاری محاکمه دونالد ترامپ در مجلس سنا ادامه دارد.

دموکرات ها اصرار دارند که از اعضای ارشد دولت دونالد ترامپ باید در جریان محاکمه او در مجلس سنا به عنوان شاهد دعوت به عمل آید. نانسی پلوسی نیز در همین راستا و برای اعمال فشار بر جمهوریخواهان هنوز طرح استیضاح را به مجلس سنا ارجاع نداده است.

در مقابل جمهوریخواهان ترجیح می دهند که با برگزاری هرچه سریعتر محاکمه دونالد ترامپ در مجلس سنا پرونده استیضاح او را مختومه اعلام کنند. میچ مک کانل، رهبر جمهوریخواهان در مجلس سنا تاکنون با دعوت از شاهدان در جریان محاکمه دونالد ترامپ در مجلس سنا مخالفت کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بررسی پرونده دو ماده‌ای استیضاح دونالد ترامپ با تحویل به سنا به‌طور رسمی کلید خورد

کشته شدن سلیمانی؛ پلوسی ترامپ را به حمله نابرابر و تحریک‌آمیز متهم کرد

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است