Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش ترامپ به استیضاح: دنبال ابطال رای ده‌ها میلیون آمریکایی هستند

واکنش ترامپ به استیضاح: دنبال ابطال رای ده‌ها میلیون آمریکایی هستند
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ در بخشی از سخنرانی خود نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان را «دیوانه» خطاب کرد. او گفت: «نانسی پلوسی دیوانه و دموکرات های مجلس نمایندگان شرم ابدی را برای خود خریدند.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه شب همزمان با رای گیری مجلس نمایندگان در مورد طرح استیضاح خود اعضای حزب دموکرات را متهم کرد که به دنبال ابطال رای ده‌ها میلیون آمریکایی هوادار او هستند.

رئیس جمهوری ایالات متحده در سخنرانی دو ساعته‌اش در ایالت میشیگان استیضاح خود از سوی مجلس نمایندگان را «خودکشی» حزب دموکرات توصیف کرد.

او گفت: «وضع کشور از همیشه بهتر است. ما هیچ کار اشتباهی انجام ندادیم. از حمایت زیادی در حزب جمهوریخواه برخورداریم.»

مجلس نمایندگان آمریکا همزمان با سخنرانی دونالد ترامپ در میشیگان به دو ماده طرح استیضاح او رای مثبت داد. امری که باعث شد که بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی آمریکا همزمان هم تصویر سخنرانی رئیس جمهوری این کشور و هم تصویر رای‌گیری در صحن علنی مجلس نمایندگان را پخش کنند.

دونالد ترامپ پس از آنکه در میانه سخنرانی خود از نتیجه رای‌گیری در مجلس نمایندگان آگاه شد، از رای مخالف تمام نمایندگان جمهوریخواه به طرح استیضاح تمجید کرد.

او در بخشی از سخنرانی خود ضمن متهم کردن دموکرات‌ها به «دخالت در انتخابات آمریکا» و «براندازی علیه دموکراسی» در این کشور گفت: «دموکرات ها در مجلس نمایندگان امشب در حال تلاش برای ابطال رای ده ها میلیون آمریکایی وطن‌پرست هستند.»

چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنرانی خود نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان را «دیوانه» خطاب کرد. او گفت: «نانسی پلوسی دیوانه و دموکرات‌های مجلس نمایندگان شرم ابدی را برای خود خریدند.»

دونالد ترامپ در حالی در سخنرانی چهارشنبه شب بر حمایت حزب جمهوریخواه از خود تاکید کرد که او برای حفظ مقامش در رای‌گیری نهایی استیضاح در مجلس سنا به رای سناتورهای جمهوریخواه نیاز دارد.

جمهوریخواهان ۵۳ کرسی از ۱۰۰ کرسی مجلس سنای ایالات متحده را در اختیار دارند. این امر به این معنا است که دموکرات‌ها برای برکناری دونالد ترامپ به همراهی حدود ۲۰ سناتور جمهوریخواه نیاز خواهند داشت.

انتخاب ایالت میشیگان به عنوان محل سخنرانی چهارشنبه شب دونالد ترامپ اهمیتی نمادین داشت. اکثریت رای‌دهندگان در این ایالت که طی دهه‌های اخیر اغلب به نامزدهای دموکرات رای می‌دادند در انتخابات سال ۲۰۱۶ از دونالد ترامپ در مقابل هیلاری کلینتون حمایت کردند.

پیش‌بینی می‌شود که ایالت میشیگان یکی از ایالت‌های تعیین کننده در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ باشد.

دونالد ترامپ در اولین واکنش توئیتری خود به رای مثبت مجلس نمایندگان به طرح استیضاح نیز عکسی از خود منتشر کرد که بر روی آن خطاب به رای‌دهندگان آمریکایی نوشته شده است: «در واقع هدف آنها من نیستم، بلکه شما هستید. من تنها در این مسیر مزاحم آنها هستم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حواشی نامتعارف سیاست آمریکا؛ از پخش معاینه دندان تا شوخی با آدم خواری

نانسی پلوسی: ترامپ راهی به جز استیضاح برایمان نگذاشته است

شهادت اساتید حقوق در کنگره آمریکا: تخلفات ترامپ برای استیضاح او کافیست