دونالد ترامپ: هدف از استیضاح من، حمله به رئیس جمهوری آینده آمریکا است

دونالد ترامپ: هدف از استیضاح من، حمله به رئیس جمهوری آینده آمریکا است
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ در صفحه توییتر خود واکنش تندی به آغاز طرح استیضاح از سوی مجلس نمایندگان آمریکا نشان داد.

دونالد ترامپ به اجرایی شدن روند استیضاح خود واکنش نشان داد. او در صفحه توییتر خود «دموکرات‌های» مجلس نمایندگان را متهم کرد که به دنبال هر دستاویزی، از جمله دو مکالمۀ بیهوده تلفنی، برای برکناری او هستند.

آگهی

دونالد ترامپ افزود پس از اینکه دموکرات‌ها نتوانستند از ماجرای «مولر» برای استیضاح بهره‌ای ببرند، حالا موضوعی دیگر را برای این کار انتخاب کرده‌اند.

به گفته رئیس جمهوری آمریکا این اقدام نمایندگان دموکرات کنگره بی‌تردید نه اجرای یک استیضاح ساده بلکه «حمله سازماندهی شده به رئیس جمهوری آینده» آمریکا است.

بیشتر بخوانید:نانسی پلوسی: ترامپ راهی به جز استیضاح برایمان نگذاشته است

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی یعنی کمتر از یکسال دیگر برگزار می‌شود و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که همچنان دونالد ترامپ شانس اول ورود به کاخ سفید را دارد.

دونالد ترامپ در توییتر خود تاکید کرد که «جمهوریخواهان پیش از همیشه متحد هستند» و این نکته خود عامل «پیروزی» رئیس جمهوری کنونی آمریکا برای بقا در چهار سال دوم خواهد بود.

با وجود آغاز رسمی روند استیضاح دونالد ترامپ، به نظر نمی‌رسد که نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا بتوانند وی را از کار برکنار کنند زیرا در این راه نیاز به رای سناتورهای آمریکا دارند.

بیشتر بخوانید:شهادت اساتید حقوق در کنگره آمریکا: تخلفات ترامپ برای استیضاح او کافیست

سنای آمریکا برخلاف مجلس نمایندگان، اکثریتی جمهوری خواه دارد. سناتورهای جمهوریخواه هم همواره در هفته‌های اخیر استیضاح دونالد ترامپ را غیرمنصفانه خوانده بودند.

تنها امکانی که وجود دارد این است که در جریان روند استیضاح، افشاگری‌ها آن چنان قدرتمند باشند که اکثریت افکار عمومی را با خود همراه کند و اجازه درنگ به سناتورهای جمهوریخواه بدهند تا حکم برکناری دونالد ترامپ را امضا کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مراحل استیضاح ترامپ که ممکن است به ریاست جمهوری او پایان دهد چیست؟

پرونده جدید برای دونالد ترامپ؛ رئيس جمهوری سابق «با کلاهبرداری ارزش دارایی‌های خود را افزایش داده»

انتشار کتاب دستیار سابق کاخ سفید؛ لباس‌های رئیس دفتر ترامپ از فرط سوزاندن اوراق بوی دود می‌داد